Dlaczego płytki łazienkowe są zawsze w modzie

Płytki ceramiczne do łazienki są nieprzemijającym elementem wyposażenia. Towarzyszyły nam w łazienkach naszych rodziców i babć, są też wybierane obecnie do mieszkań przygotowywanych dla nas samych i naszych dzieci. Co sprawia, że ich popularność nigdy nie gaśnie? Po jakie ich rodzaje dobrze będzie sięgnąć? Sprawdźmy!

Płytka, której nic nie uszkodzi

Łazienka to miejsce, w którym nietrudno o uszkodzenia. Upadający słoiczek kremu lub perfumy mogą się rozbić na ostre szkło, które z łatwością kaleczy powierzchnię posadzki. Co więcej, ich zawartość jej zazwyczaj tłusta albo oparta o alkoholową bazę, co powoduje, że delikatne rodzaje podłóg mogłyby tego nie przetrwać.

Co więcej, łazienki często myjemy, są używane przez wiele osób i wielokrotnie każdego dnia. Spadają na nie krople wody i mydlin, a w powietrzu zawsze unosi się lekka wilgoć. Wszystkie te czynniki nie pozwalają na stosowanie materiałów o małej wytrzymałości. I właśnie dlatego warto sięgnąć po bardzo mocne i odporne płytki ceramiczne. Im naprawdę nic nie zaszkodzi.

Elegancja w każdym calu

Płytki dzięki swojej wysokiej odporności, zawsze prezentują się tak samo dobrze. Są, mówiąc wprost, inwestycją na lata. Jeśli raz je  położymy, przez wiele lat zachowają swoją urodę, nie będą się wycierać czy też nie pozostaną na nich wżarte plamy. To zalety, których nie można bagatelizować.

Elegancka płytka łazienkowa to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobów na to, aby uzyskać optymalny, harmonijny wygląd całego pomieszczenia. Dzięki ogromnym ilościom różnorodnych kolekcji, z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.

Idealnie dopasowane płytki

Płytki łazienkowe cieszą się niezmienną popularnością ze względu na różnorodność kształtów, kolorów i wzorów, które możemy wśród ich spotkać. Dzięki temu spełniają wymagania zmieniających się trendów wzorniczych i zawsze pozostają tak samo modne. Wiele z nich ma także charakter bardzo uniwersalny, co pomaga w dopasowaniu ich dosłownie do każdego pomieszczenia. Niezależnie od kolorów mebli czy też stylu, w jakim wykonana jest armatura, będą idealnie pasować do każdego z nich.

Nowoczesne wzornictwo

Dzięki temu, że płytki ceramiczne do łazienki cieszą się niegasnącą popularnością, z każdym rokiem możemy znaleźć więcej ciekawych wzorów, odpowiadających współczesnym trendom. Znajdują się wśród nich zarówno małe, jak i wielkie kafle, ozdobione różnymi wzorami lub gładkie.

Największą popularnością cieszą się obecnie płytki 3D, które dodają do łazienki nietypowego charakteru poprzez zachwycającą grę świateł. Odpowiednio ułożone mogą sprawiać wrażenie przypominające na przykład delikatne kwiaty lub geometryczną strukturę, nieznacznie odstającą od powierzchni ściany.

Nowoczesne wzornictwo pojawia się jednak nie tylko na płytkach 3D, ale również na zwykłych, w których rolę odgrywa barwa, faktura oraz wzory, które się na nich pojawiają. Ich odpowiednie zgranie sprawia, że uzyskane efekty są zachwycające i podkreślą charakter każdego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here