Dlaczego warto zawiesić na ścianie obrazy w stylu impresjonistycznym?

0
1205

Impresjonizm nazywany jest rewolucją, ponieważ wyraża wolność w sztuce. W tym kierunku malowali wielcy znani artyści jak Vincent Van Gogh, Claude Monet, Edgar Degas oraz Auguste Renoir. Mówi się, że impresjonizm był pewnego rodzaju obróceniem sztuki do góry nogami, ponieważ znacznie różnił się od obecnego wcześniej realizmu. Dlaczego warto wzbogacić swoje ściany obrazami impresjonistycznymi? Podpowiadamy!

Impresjonizm, czyli wolność w sztuce

Ten kierunek sztuki nowoczesnej jest jednym z najbardziej popularnych nurtów. U początków jego zastosowania wśród artystów, był bardzo krytykowany. Jednak w późniejszych latach zaowocował pozytywnym odbiorem. Impresjoniści, tworząc swoje dzieła, inspirowali się  miejskim życiem, tańcem, zabawą, czyli tym, co  wnosi do życia nieco swobody i wolności. Twórcy obrazów w ofercie gallerystore, którzy malują w nurcie impresjonistycznym, również trzymają się sposobu wyrażania wolności w swoich obrazach. Pokazują piękno chwili ulotnej  oraz pozytywne emocje, które w idealnie sprawdzą się we wnętrzu  twojej sypialni, jak również w kuchni, czy w salonie.

Piękno przyrody w stylu impresjonistycznym, czyli harmonia w Twojej sypialni

Van Gogh, Monet czy znany wszystkim Auguste Renoir inspirowali się w swoich dziełach krajobrazami natury. Wschody i zachody słońca, urok przelewających się barw na niebie, obecność  kwiatów to główne zastosowania wybitnych artystów w dobie impresjonizmu. Obrazy o takim charakterze w idealny sposób nadadzą harmonii w Twojej sypialni. Oferta https://www.gallerystore.pl/impresjonizm posiada szeroką gamę dzieł ukazujących impresjonistyczną przyrodę. Obrazy naszych artystów cieszą się wysoką jakością  i pozytywną opinią wśród klientów pragnących nadać swojej sypialni nieco swobody i dobrego stylu.

Prymat koloru, czyli pogodny salon

Artyści nurtu impresjonistycznego szczególną uwagę poświęcali zagadnieniom koloru. Jeżeli chcesz nadać swojemu wnętrzu impresjonistyczny charakter, obrazy idealnie Ci w tym pomogą. Kolory zastosowane przez impresjonistów wywołują pogodne skojarzenia. Dzieje się tak za sprawą łagodnych barw, które przeważają w pejzażach.  Artyści maczali pędzle  w barwach pastelowych, lekkich, oddających na płótnie charakter słonecznego poranka. Twórcy obrazów w gallerystore również trzymali się istoty połączenia barw w stylu impresjonistycznym. Nasze obrazy idealnie sprawdzą się na ścianie twojego salonu. Odcienie barw niebieskich, zielonych nadają chłodny klimat, zaś zastosowanie kolorów ciepłych wywołują pozytywne emocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here