Formalny strój dla młodego człowieka

Młodzież niekoniecznie często, ale czasami również potrzebuje stroju na spotkanie formalne, egzamin czy poważne rodzinne uroczystości. Zawsze warto tak skomponować szafę młodego człowieka, aby również na takie okoliczności zawsze znalazło się coś odpowiedniego do ubrania. Nie ma bardziej stresującej sytuacji niż ważny dzień przed nami, a my w ostatniej chwili musimy biegać po sklepach w poszukiwaniu ubrań.

Elegancka młoda dama
Dziewczynki maja duże pole do popisu w kwestii ubioru, nawet w obliczu bardzo poważnych okoliczności, które wymagają od nas stosownego stroju. W damskiej szafie zawsze sprawdzi się biała koszula i czarna spódnica, bądź spodnie. Koszula powinna być prosta, klasyczna zapinana na guziki. Należy unikać bardzo przezroczystego materiału i zbyt obcisłego kroju. Spódnica powinna posiadać odpowiedni krój, który najbardziej służy naszej sylwetce, czyli może to być zupełnie prosta forma, spódnica ołówkowa, trapezowa bądź rozkloszowana. Zawsze sprawdzi się kolor czarny, szary lub granatowy, niewykluczone są inne stonowane odcienie. Oczywiście przyzwoita długość to kluczowa sprawa, aby nie prowokować nikogo do zbędnych komentarzy. Nawet jeśli mamy bardzo zgrabne nogi, w przypadku strojów formalnych, najkrótsza spódnica jaką wypada założyć powinna być do kolana. Jako strój elegancki bardzo dobrze sprawdzają się proste sukienki i tu obowiązują podobne zasady, jak przy spódnicy i bluzce, czyli prostota, odpowiedni krój i długość oraz stonowany kolor.

Wzorowy młody dżentelmen
Obowiązkowym elementem stroju chłopaka jest koszula, najelegantsza wersja w kolorze białym, ale inne pastelowe, delikatne kolory również dobrze wpiszą się w formalny kanon. Panowie mogę pokusić się o cały garnitur lub sami skompletować spodnie i marynarkę. Tutaj panuje pełna dowolność, jednak należy panować nad fantazją i skupić uwagę na standardowych kolorach i krojach. Nie warto ślepo iść za modą, ponieważ kroje, które akurat w danym momencie są na topie niekoniecznie będą dobrze leżeć na naszej sylwetce. Niewłaściwie dobranymi spodniami i marynarką, można w bardzo prosty sposób zupełnie zdeformować swoją sylwetkę, przez co nie będziemy prezentować się ani elegancko, ani atrakcyjnie. Dlatego nie uciekajmy przed klasyka, która zawsze się sprawdzi na sto procent. Dopełnieniem męskiej stylizacji jest krawat. Obecnie wielu młodzieńców nawet nie wie jak zawiązać krawat, dlatego nie pomijajmy tego tak bardzo eleganckiego elementu ubrania.

Gdzie zaopatrywać szafę?
Nie jest powiedziane, że eleganckie garnitury, sukienki, spódnice czy koszule należy kupować tylko w profesjonalnych salonach z bardzo wygórowanymi cenami. Świetnej jakości odzież można znaleźć w zwykłych sieciówkach. W każdym odzieżowym sklepie znajdzie się jakaś koszula dobrej jakości i inne elementy stroju, które umiejętnie zestawione ze sobą będą prezentowały się nienagannie. Przecież nikt nie będzie oglądał metek na naszych ubraniach. Każdy dobrze dobrany garnitur będzie wyglądał dobrze, niekoniecznie musi być z profesjonalnego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here