Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy w Katowicach

Wybór pierścionka zaręczynowego może stanowić problem, zwłaszcza kiedy chcemy zrobić przyszłej pannie młodej niespodziankę. Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze i czym kierować się wybierając jubilera.

Zakup pierścionka zaręczynowego: jak się za to zabrać?

Przede wszystkim zdecyduj, z jakiego metalu zostaną wykonane pierścionki. Może to być żółte, białe lub czerwone złoto, srebro lub platyna. A może lubisz nowoczesne zestawienia: srebro-miedź, srebro-rod, różne kompozycje kolorowego złota. Jeśli mówimy o najpopularniejszych metalach, to teraz jest to białe i różowe złoto, platyna, pallad. Należy pamiętać, że ostatnio modne srebrne pierścionki – wymagają szczególnej pielęgnacji. Weź pod uwagę, jaką biżuterię twoja wybranka nosi najczęściej. Zobacz różne propozycje na siudek.com.pl i wybierz coś, co pasuje do upodobań wybranki.

Zastanawiając się, czy wybrać obrączkę z brylantem lub innymi kamieniami, pamiętaj, że obecność kamieni od razu podnosi wartość pierścionka. Chociaż istnieje kilka sekretów, które pozwalają zaoszczędzić kupując pierścionki z kamieniami:

  • Możesz wybrać mniejsze kamienie, ale bawić się kolorem złota – diamenty wizualnie wydają się większe na białym złocie.
  • Użyj kolorowych kamieni szlachetnych – rubinów, szmaragdów, szafirów i diamentów o fantazyjnych kolorach: czarnym, żółtym, „koniaku”. Bywają nieco tańsze.
  • Przy stosowaniu kamieni do 0,3 karata charakterystyka nie ma większego znaczenia. Barwa do J i czystość do i3 wg klasyfikacji GIA dla diamentów tej wielkości wygląda całkiem przyzwoicie.

Aby podkreślić wyjątkowość pierścionka, możesz zamówić je w formie paska Mobiusa, węzła lub w formie dowolnego, znaczącego dla ciebie słowa. Oryginalne projekty bywają trudniejsze do wykonania. Dlatego marża dla nich często waha się od 15% i więcej, w zależności od złożoności projektu. Jednak dobry jubiler w Katowicach z pewnością jest w stanie przygotować dla ciebie projekt twoich marzeń. W dobrym warsztacie zawsze jest wybór wypróbowanych i przetestowanych modeli.

Ostatnio nowożeńcy coraz częściej wybierają obrączki o profilu comfort fit. Produkty te mają zaokrąglony kształt zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki niej nawet szeroka biżuteria nie „wcina się” w palec. Jego wielkość i kształt są kluczowymi elementami przy wyborze pierścionka. Jeśli przyszła panna młoda ma długie i smukłe dłonie z długimi palcami, to masywny pierścionek z dużymi kamieniami będzie wyglądał mało elegancko. Przeciwnie, w przypadku dużych i pulchnych palców odpowiedni będzie szeroki pierścień 4-6 mm. W przypadku palców średniej długości idealny pierścionek wynosi od 3-6 mm. Pierścionki o szerokości 3-7 mm polecane są dla mężczyzn. Bardzo wąskie lub odwrotnie bardzo szerokie pierścionki dobrze prezentują się na długich i cienkich palcach. Wybierając pierścionek pamiętaj, że jest on przeznaczony do noszenia na co dzień. W związku z tym pierścionek nie powinien się zsuwać, ale także nie powinien ściskać palca. Nie zapominaj, że w zimnych porach palce zwężają się, w gorącym – stają się bardziej pulchne. Zwróć uwagę na cechy swojej sylwetki.

Pierścionek zaręczynowy w Katowicach

Najpierw spójrzmy na wszystkie odmiany pierścionków – które z nich są wygodniejsze w użyciu, a które są bardziej modne. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów pierścionków zaręczynowych:

  • Klasyczne.
  • Pierścienie podkładkowe.
  • Proste.
  • Okrągłe.
  • Z wzorami.
  • Z grawerem.
  • Z wkładkami.

Prosta, elegancka biżuteria z delikatnym koralikiem pośrodku to najbardziej praktyczna opcja. Uważa się, że ten rodzaj pierścionka jest najbardziej odpowiedni. Pierścienie podkładkowe wyglądem niewiele różnią się od klasyki. Ich cechą jest to, że zewnętrzna średnica pierścienia nie zmienia się na szerokość, to znaczy wygląda jak zwykła podkładka. Taka biżuteria jest preferowana przez miłośników nowoczesnych stylów odzieży, jeśli chodzi o casual. Zwracamy jednak uwagę na to, że takie pierścionki nie są wygodne do noszenia dla wszystkich.

Proste pierścionki zaręczynowe przypominają nieco pierścionki podkładkowe, ale krawędzie akcesoriów są bardziej zaokrąglone. Dzięki temu biżuterii jest wygodna w noszeniu przez długi czas bez jej zdejmowania.

Okrągłe pierścienie mają kształt pączka. Takie produkty cieszą się uznaniem wśród młodych ludzi. Waga biżuterii jest minimalna, więc i jej koszt jest dość przystępny. Ten rodzaj pierścionka jest nieco trudniejszy w utrzymaniu, ponieważ trudniej go polerować. Jednak dzięki okrągłemu przekrojowi na biżuterii zadrapania i zadrapania są mniej widoczne.

Produkty z grawerem lub różnymi wzorami są dziś uważane za bardzo modne. Dużą popularnością cieszą się również pierścionki z inkrustacją z kamieni szlachetnych. Produkty z wikliny są dziś u szczytu popularności. Szczególnie młode pary pokochały pierścionki utkane z kilku odcieni złota. Takie akcesoria wyglądają elegancko i atrakcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here