Jak narysować psa

Rok szkolny rozhulał się już na dobre, dzieciaki w szkołach mają mnóstwo zajęć. Czasami zastanawiamy się jak im pomóc, bo nauka to nie tylko uczenie się definicji i wzorów, to także nauka plastyki, techniki, zajęcia kreatywne. Czasami rodzice zapominają o tych przedmiotach, a tymczasem są równie ważne, bo kształtują poczucie estetyki u młodej osoby. Zdarza się, że dziecko przychodzi z nietypowym zadaniem ze szkoły, na przykład ma narysować lub namalować w domu jakiś pejzaż lub swoje ulubione zwierzę. Możliwe, że któregoś dnia zapyta nas: jak narysować psa ? I tu pojawia się pytanie – kto z nas tak naprawdę potrafi narysować jakiekolwiek zwierze tak, by wyglądało realistycznie?
Bardzo łatwo możemy pomóc dziecku z takim zadaniem.
Można na przykład użyć tradycyjnej, dostępnej w sklepach papierniczych uniwersalnej i trochę staromodnej kalki i nakładając taką zwykłą kalkę na inny rysunek, w książce czy encyklopedii, odwzorować kształt zwierzaka. Można wydrukować czarny zarys psa z internetu i przekalkować. Potem pogrubić jakimś flamastrem, pokolorować i już, gotowe! Jednak może to być traktowane jak takie małe oszustwo, bowiem to nie my rysujemy psa, a tylko odrysowujemy.
Samodzielnie narysować będzie o wiele trudniej. Innym sposobem jest obserwacja zwierzaka na żywo, ale tu musimy mieć faktyczny talent, aby dobrze odzwierciedlić żywe stworzenie. Pokażmy jednak naszemu dziecku różne możliwości. Rysunek nie musi być idealny, liczą się chęci i zaangażowanie.
W nauce rysunku, czy przy rysowaniu psa, można wspomagać się filmikami w sieci. Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy wszelakiej. Mamy tu stronki poświęcone tylko nauce rysowania, specjalne tutoriale, filmiki, audycje. Jest ich całe mnóstwo, na różnych stronach są instrukcje jak krok po kroku można narysować dowolne zwierze lub przedmiot. Są przewodniki po sztuce rysunku dla dzieci i dorosłych. Pełno jest filmików, które w przystępny sposób ilustrują jak narysować psa ? Dla dziecka nauka rysowania psa może być super zabawą, tak samo kota czy innego zwierzaka. Jest to o wiele lepsze zajęcie na wolny czas, niż komputer czy telefon.
W dzisiejszych czasach takie proste rozrywki są o wiele lepsze, bo stymulują układ nerwowy, który ulega uśpieniu na przykład przy zabawie smartfonem przez dziecko. My co prawda mamy ciszę i spokój gdy bawi się telefonem, ale to nic dobrego. Wybierajmy jak najczęściej takie właśnie różne kreatywne zabawy i zajęcia dla naszego potomstwa. Wspólne rysowanie z dziećmi to super sprawa ! Jednocześnie możemy dzięki temu spędzić z dzieckiem trochę czasu, faktycznie angażując się w to co robi nasza pociecha.
Rysowanie wydaje się zawsze trudne, ale to praktyka czyni mistrza. Można próbować kilka razy, aż w końcu się uda, jak z każda nową dziedziną tak z rysowaniem, tylko praktyka.
Jeśli nasze dziecko odkryje w sobie pasję do rysowania, można zapisać je do szkoły rysunku, lub na kurs. Wtedy żaden rysunek nie będzie już stanowił problemu, a być może, że sztuka rysunku przyda się w późniejszej karierze lub na studiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here