Jak odmawiać różaniec?

W obecnych czasach, kiedy natłok obowiązków chwilami jest niemalże przytłaczający, ciężko wygospodarować odrobinę wolego czasu na modlitwę. Oczywiście chwila, w której możemy poświęcić się całkowicie Bogu poprzez zanurzenie w modlitwie jest najcenniejsza dla duszy, ale biorąc pod uwagę czasy w jakich żyjemy warto poszukać sposobów by porozmawiać z Bogiem nawet wtedy, gdy czas zupełnie nam na to nie pozwala.
W internecie jest bardzo wiele nagrań z modlitwami, które są dostępne dla każdego. Ze względu na różne formy modlitwy, każdy z nas może dobrać sobie odpowiednią z nich. Szczególnie piękne są modlitwy w formie śpiewanej, więc w przyjemny sposób można ponieść się modlitwie, nawet gdy w danym momencie nie klęczymy z różańcem w ręku tylko wykonujemy jakąś pracę.
Pan Bóg z pewnością widzi starania i chęci, więc lepiej pomodlić się w taki sposób niż nie poświęcić modlitwie nawet minimum czasu.
Wielu ludzi pragnących modlić się za pomocą różańca świętego, niestety nie do końca wie jak prawidłowo to zrobić, dlatego też warto sobie przypomnieć kwestie tego jak odmawiać różaniec.

Na początku oczywiście należy uczynić znak Krzyża Świętego, a na krzyżu od różańca odmówić modlitwę ” Wierzę w Boga „.
Na pierwszym paciorku odmawiamy modlitwę ” Ojcze nasz „, na trzech następnych odmawiamy modlitwę ” Zdrowaś Maryjo „, na tych wstępnych modlitwach, pragniemy uprosić łaski: wiary, nadziei oraz miłości.
Przed rozpoczęciem każdej części różańca rozważana jest tajemnica, po której omawiane są modlitwy począwszy od ” Ojcze nasz „, następnie 10 razy ” Zdrowaś Maryjo „, oraz ” Chwała Ojcu i Synowi”. Na koniec odmawiamy tak zwaną modlitwę fatimską, która brzmi w następujący sposób:
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.
W poniedziałki i soboty odmawiamy TAJEMNICE RADOSNE
1. Zwiastowanie Maryi Pannie
2. Nawiedzenie Św. Elżbiety
3. Narodzenie Pana Jezusa
4. Ofiarowanie w świątyni
5. Znalezienie Pana Jezusa w świątyni.
W czwartki odmawiamy TAJEMNICE ŚWIATŁA
1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
2. Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej
3. Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
4. Przemienienie na górze Tabor
5. Ustanowienie Eucharystii.
We wtorki i piątki odmawiamy TAJEMNICE BOLESNE
1. Modlitwa w Ogrójcu
2. Biczowanie Pana Jezusa
3. Cierniem ukoronowanie
4. Droga krzyżowa
5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu.
W środy i niedziele odmawiamy TAJEMNICE CHWALEBNE
1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
3. Zesłanie Ducha Świętego
4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
5. Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny.
Kiedy odmawiamy różaniec, to nie tylko całym swoim sercem zbliżamy się do Boga. Różaniec jest także rozważaniem poszczególnych wydarzeń z Ewangelii. Niejednokrotnie modlitwa różańcowa była cudowną bronią przed złem i co najważniejsze wciąż jest skuteczna.
Często się o niej zapomina, a tak wiele dzięki niej można uzyskać łask, które są niezbędne do zbawienia. Dziś Maryja jest jedynym ratunkiem dla świata, który niestety zmierza w nieodpowiednim kierunku.
Ludzie mają za nic to co święte i właściwe. Dla wielu miłość, uczciwość, wierność są uczuciami śmiesznymi i godnymi pożałowania.
Świat rządzi się swoimi prawami odpychając i depcząc
Prawo Boże. Wszystko oparte jest na pieniądzu i chciwości.
Być może ludziom zostało niewiele czasu by nawrócić się na właściwą ścieżkę i pójść drogą prawdziwej miłości. Tylko Maryja, modlitwa do niej może wyciągnąć ludzi z ciemności życia. Z życia w którym zło i mamona królują i przysłaniają to co ważne.
Jaki piękny byłby świat gdyby szedł razem z Ewangelią… Niestety tak się raczej nie stanie, więc pozostaje nam modlić się i prosić Maryję, aby była dla nas ratunkiem, aby nigdy nie pozwoliła nam skręcić w ślepą uliczkę i aby doprowadziła nas do Jezusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here