Jak usunąć konto na Instagramie?

Instagram, którego początki sięgają 2010 roku, prawdziwą furorę zaczął robić mniej więcej na przełomie 2013 i 2014 roku. Dziś to jeden z trzech najpopularniejszych portali społecznościowych, który od pozostałych wyróżnia się tym, że uczestnictwo polega tu głównie na przeglądaniu i udostępnianiu zdjęć i filmów. Popularność serwisu sprawiła, że wielu internautów zdecydowało się na rejestrację i korzystanie z platformy– najczęściej za pomocą aplikacji w smartfonie. Część użytkowników zastanawia się jednak, z różnych względów, jak usunąć konto na Instagramie. Nie dla wszystkich jest to bowiem tak proste, jak się wydaje. Portal ten, podobnie zresztą jak Facebook, posiada sporo opcji ustawień, dlatego czasem trudno znaleźć to, czego się oczekuje. Niektórym zależy na czasie, więc warto dowiedzieć się, jak usunąć konto na Instagramie.

Kasowanie instagramowego konta można przeprowadzić na dwa sposoby. Jeden z nich daje efekt trwałego, całkowitego zniknięcia z platformy, drugi natomiast – stanowi jedynie tymczasowe wygaśnięcie. Jak usunąć konto na Instagramie raz na zawsze? Dość trudno znaleźć taką opcję w ustawieniach, dlatego należy użyć następującego adresu: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/
Jest to właśnie bezpośredni link do instagramowej strony, która pozwala na skasowanie konta. Po wejściu zostaniemy oczywiście poproszeni i wpisanie loginu i hasła. System tak łatwo jednak nie odpuszcza – właściciele serwisu chcą wiedzieć, z jakiego powodu zdecydowaliśmy się na taki krok. Trzeba zatem podać przyczynę i całość zatwierdzić, ponownie podając swoje hasło. W ten oto sposób pozbywamy się konta. Ponieważ usunięcie to ma charakter trwały, trzeba oczywiście dobrze przemyśleć swą decyzję – Instagram to często miejsce, w którym umieszczaliśmy wiele zdjęć, będących wspaniałymi pamiątkami i wspomnieniami. Może więc wystarczy zmienić pewne rzeczy, np. usunąć część obserwujących lub ustawić konto jako prywatne? Jeśli jednak decyzja jest już podjęta, warto fotografie zapisać wcześniej na dysku komputera czy w pamięci telefonu.

Osoby, które zastanawiają się, jak usunąć konto na Instagramie, ale nie są jeszcze w 100% przekonane, czy jest to odpowiednia decyzja, mogą wybrać drugą opcję, czyli skasowanie tymczasowe. Różni się ono tym, że nie jest to permanentne pozbycie się własnego profilu w serwisie, ale swego rodzaju dezaktywacja na pewien czas. Warto zatem zdecydować się na ten wariant, jeśli zależy nam np. na zniknięciu z platformy z możliwością powrotu do swojego konta. Czasem użytkownicy są bowiem zmęczeni uczestnictwem w social mediach i chcą zrobić sobie małą przerwę. Jak usunąć konto na Instagramie tylko na jakiś czas? Tu już działanie jest zdecydowanie prostsze. Logujemy się w serwisie, wchodzimy na własny profil i klikamy w jego edycję. Na samym dole znajdziemy opcję, której szukamy, czyli „Tymczasowe wyłączenie konta”. Po podaniu powodu i hasła, nasze konto zostaje zawieszone. Nikt nie ma wówczas do niego dostępu – do momentu odwołania naszej decyzji i ponownej jego aktywacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here