Jak wykonać screena na laptopie?

Laptopy i komputery skonstruowane są tak, aby każda nasza czynność mogła zostać wykonana poprzez dodatkowe pomoce i szybkie funkcje. Dzięki temu ułatwimy sobie pracę i sprawimy, że użytkowanie sprzętu będzie nie tylko przyjemniejsze, ale także łatwiejsze. Z pomocą dodatkowych ustawień i kombinacji możemy używać uzupełniających narzędzi na przykład wtedy, gdy pracujemy z grafiką, rysunkiem, czy też przy pisaniu jakichś dokumentów. Zarówno w zainstalowanych programach, jak i w internecie znajdziemy przyciski i ikony, które uruchamiają jakieś dodatkowe funkcje lub zmieniają dotychczasowy wygląd strony. Warto skupić się także na klawiaturze, na której znajdziemy nie tylko litery i cyfry, ale także znaki specjalne oraz klawisze ze skrótami. Dzięki nim sprawnie i szybko wykonamy większość zadań. Jeżeli nie wiemy do czego służą poszczególne klawisze możemy sprawdzić to, wpisując wybraną frazę w wyszukiwarkę. Znajdziemy poradniki w formie filmów lub stron internetowych, gdzie dowiemy się ciekawych informacji i poznamy funkcje, z których każdy może korzystać.
Jak zrobić screena na laptopie? Gdy chcemy uwiecznić jakiś obraz musimy posłużyć się skrótem klawiszowym, który oznaczony jest jako „Print Screen”. Najczęściej widnieje on na klawiaturze jako skrót „PrtSc”. Po jego kliknięciu aktualny obraz na naszym ekranie zostanie zapisany do schowka. Następnie trzeb wejść w dowolny program graficzny, w którym znajdziemy opcję „wklej obraz”. Dzięki temu nasza poprzednia zawartość wyświetli się w programie. W tym momencie możemy dowolnie modyfikować grafikę, rysować, dołączać tekst czy też oznaczać elementy kolorami. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie wtedy, gdy chcemy zapamiętać i zapisać jakieś potrzebne informacje. Dzięki print screenom nie musimy martwić się, że coś umknie naszej uwadze. W taki sposób szybko zapiszemy obraz z dowolnej witryny internetowej, rozmowy, dokumentu, czy też zachowamy inne przydatne pliki. Taka funkcja często używana jest również w różnych grach, dzięki czemu pochwalimy się swoimi osiągnięciami lub też opublikujemy ciekawe zjawisko, które znaleźliśmy w rozgrywce.
Poznając dodatkowe funkcje na swoim laptopie możemy natknąć się na przydatne opcje. Strony, które przeglądamy możemy nie tylko powiększać, zapisywać i drukować, ale także dobierać do nich odpowiednie rozszerzenia, które ułatwią nam wykonywane czynności. Bardzo przydatną funkcją jest na przykład blokowanie reklam, czy też tłumaczenie treści z innego języka. W ten sposób możemy dowiedzieć się czegoś więcej, a także poprawnie odczytać zawartości. Z czasem na pewno poznamy coraz więcej funkcji, a jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z ustawieniami, to w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy innych użytkowników. W sieci znajdziemy wiele witryn, gdzie każdy może wymieniać się swoimi spostrzeżeniami. Dodatkowe przybory i skróty przydają się szczególnie osobom, które pracują przez internet. W ten sposób mogą szybko skopiować dowolny tekst, wkleić zawartość do programu, a także wprowadzać zmiany i korekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here