Jak zarabiać przez Internet?

Każdy z nas słyszał albo widział reklamy firm, które zapewniają, że tylko dzięki klikaniu zarabia się u nich nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Rzekomi pracownicy pokazuje zarobione przez siebie kwoty, a mnóstwo osób zadaje sobie pytanie „jak to możliwe?”, a często także „jak mogę dołączyć i także zarabiać tak wielkie pieniądze?”. Otóż okazuje się jednak w większości wypadków, że firmy owe nie są wcale tak dochodowe, jak się reklamują i nie przynoszą tak wielkich zysków. Nie powinniśmy wierzyć we wszystkie nachalne reklamy, a skupiać się na metodach wymiernych, a przede wszystkim w pełni legalnych. Pracowanie w Internecie bowiem jest dokładnie tak samo prawnie unormowane jak normalna praca zarobkowa. Wysyłane do urzędów skarbowych są PITy, podpisywane są umowy na zlecenia lub przesyłane są rachunki na wykonanie określonego zlecenia. Pamiętajmy, że jeśli jakaś firma nie spełnia tych warunków to po prostu wszystko odbywa się na czarno, a szarej strefy uczciwi ludzie nie powinni zasilać.

A więc jak zarabiać przez Internet? Dobrym i w pełni legalnym sposobem jest w tej chwili copywriting, polecany osobom, które nie mają problemów z formułowaniem poprawnych ortograficznie i gramatycznie tekstów na rozmaite tematy, co wymaga też oczywiście podstawowej wiedzy lub jej szybkiego uzupełniania. Copywriting to w najprostszym tego słowa znaczeniu sporządzenie tekstów reklamowych, które mają służyć promocji danej strony internetowej w wyszukiwarkach np. w Google. Najważniejszą rzeczą w tekście jest użycie odpowiedniej frazy, którą ludzie po prostu często wpisują. Używanie tego typu sformułowań powoduje, że strona internetowa będzie wyżej w wyszukiwarce, a co za tym idzie więcej osób będzie miało szansę na nią trafić. W ten sposób właściciel tej strony zbierze większy zysk za umieszczone na owej witrynie reklamy.

Oczywiście copywriting jest zawodem, który można z powodzeniem zaliczyć do miana profesji wolnych, a więc ciężko określić ile można w ten sposób zarobić. Można jednak przyjąć tezę, że zarobki będą tym wi większe, im więcej tekstów zostanie napisanych. Teksty zawierające określone frazy to tak zwane precle, najniżej płatne na rynku. Copywriterzy zajmują się również szczegółowymi opisami produktów na dane strony internetowe, które mają skłonić do zakupu zainteresowanego konsumenta. Muszą to być teksty, które w sposób nie nachalny, ale subtelny wskażą zalety kupna danego produkty, a także będą utrzymane w zgodzie z prawdą, aby ewentualny niezadowolony klient nie mógł się powoływać na nieprawdziwe informacje w opisie. Copywriterzy tworzący teksty zawodowo zajmują się także tworzeniem kompletnych artykułów, które trafiają na popularne strony internetowe. Można nazwać tego rodzaju pracę dziennikarstwem niższego rzędu, ponieważ artykuły nie muszą mieć dużo merytorycznej treści, a jedynie być „klikalne” tzn. zawierać treść, która może w jakikolwiek sposób zainteresować czytelnika. Mogą być to rozmaite rankingi „top 10” np. najlepsze miejsce wypoczynkowe dla Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here