Laserowe usuwanie rozstępów

Efektywną walkę z rozstępami umożliwiło odkrycie lasera frakcyjnego. To właśnie pozwolił na osiągnięcie efektów, jakich nigdy wcześniej nie dało się uzyskać czy to za sprawą zabiegów kosmetycznych, czy to z pomocą droższej pielęgnacji. Laserowe usuwanie rozstępów naprawdę działa i jest to główny powód, dla którego warto się nim zaciekawić.

Dla kogo jest ten zabieg?

Dla wszystkich tych, którzy zmagają się z rozstępami i nie są w stanie ich w pełni zaakceptować. Jeżeli bowiem komuś kompletnie nie przeszkadza widok jasnych bądź czerwonych pręg na ciele, absolutnie nie musi niczego z nimi robić, bo tu chodzi wyłącznie o indywidualne odczucia względem konkretnych zmian skórnych.

Rozstępy nie są żadnym zagrożeniem dla zdrowia, ale niektórzy uznają je po prostu za coś szpetnego i to właśnie do tych osób kieruje się zabieg usuwania rozstępów. Mogą z niego skorzystać i kobiety, i mężczyźni. Wiek też nie ma znaczenia, bo rozstępy potrafią pojawić się nawet u osób bardzo młodych (już w okresie dorastania).

Czy metoda jest bezpieczna?

Zdecydowanie. Świadczy o tym już sam fakt praktycznie zerowej rekonwalescencji, albowiem tuż po zabiegu pacjenci niemalże natychmiast wracają do swoich normalnych aktywności i zwykłej codzienności. Jedynie przez kilka kolejnych dni mogą dostrzegać delikatne zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie skóry. Są to niewielkie skutki uboczne.

Jeżeli jednak chce się osiągnąć kompletne efekty, takie laserowe usuwanie rozstępów trzeba powtórzyć. Zaleca się zastosować całą serię takich zabiegów. Lekarz oczywiście sam ustali, jak ona będzie dokładnie wyglądać i z ilu zabiegów zostanie złożona.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Mimo iż zabieg nie jest inwazyjny, przygotowanie do niego należy rozpocząć już na miesiąc przed dniem zaplanowanej wizyty. Właśnie wtedy konieczne staje się bowiem odstawienie wszelkich preparatów, które będą zawierać w sobie retinol, izotretynoinę oraz wszelkie inne formy witaminy A i jej różnorakie pochodne.

Przed usuwaniem rozstępów należy także zrezygnować z zabiegów mocniej ingerujących w skórę, takich jak agresywne peelingi oraz mikrodermabrazja. Pacjent powinien unikać stosowania witaminy C i kwasów. Na pewien czas musi też zrezygnować z opalania – czy to naturalnego, czy to na solarium.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here