Namierzanie telefonów

Jak namierzyć telefon komórkowy – to pytanie spędza sen z powiek głównie rodzicom, którzy chcieliby dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się ich pociechy o każdej porze dnia i nocy. Ale nie tylko nadopiekuńczy rodzice zastanawiają się nad tą kwestią. Podejrzewasz małżonka o niewierność? Nic łatwiejszego – namierz jego telefon i rozwiej swoje wątpliwości. Jednakże najbardziej przydatną opcją w przypadku namierzaniu telefonu jest szukanie go w przypadku kradzieży. Niekiedy nie możemy się przed rabunkiem uchronić, lecz dzięki możliwości namierzania sprzętu istnieje szansa na odzyskanie utraconego sprzętu.

Zatem jak dokonać tej sztuki? Na pewno nie rzucaj się od razu na przeróżne strony internetowe, które oferują taką usługę. Być może co jakiś czas widzisz tego typu wiadomości w swojej skrzynce mailowej. To spam. Oszuści. Należy na nich bardzo uważać, bo zamiast korzyści, możemy mieć same szkody i kłopoty. Nie podawaj na takich stronach ani swojego numeru telefonu, ani kontaktu do osoby, którą chcesz namierzyć. To próba wyłudzenia danych osobowych. Możliwe jest też, że na podany numer dostanie się za jakiś czas kosztowną wiadomość. Zresztą, chcemy namierzyć telefon komórkowy, a nie numer. Przecież kartę SIM można przełożyć do innego aparatu, więc nie mamy gwarancji, że znajduje się ona własnie w tej komórce, której szukamy.
Więc jak namierzyć telefon?
Potrzebujemy odpowiedniej aplikacji, którą należy zainstalować na komputerze lub smartfonie. Pomoże nam to zlokalizować aparat (nie numer!) przez Internet. Istnieje wiele takich aplikacji, chociażby Prey lub Airdroid. Niektóre apki są darmowe (Prey), inne już niestety płatne (Airdroid). Prey obsługuje wszystkie popularne systemy, takie jak Windows, Android, Linux czy Mac. Tej aplikacji możemy użyć również do namierzenia tabletów i laptopów (co jest szczególnie pomocne w przypadku kradzieży). Darmowa wersja obsługuje trzy urządzenia elektroniczne.
Airdroid zapewnia więcej możliwości, niż tylko odpowiedź na pytanie jak namierzyć telefon. Jest to aplikacja płatna, ale dzięki niej możemy również zarządzać naszymi urządzeniami, kasować i kopiować SMSy i pliki. Możemy również zdalnie uruchomić kamerę lub aparat.
Istnieje wiele aplikacji, które możemy zainstalować na sprzęcie swojego dziecka, dzięki czemu stale będziemy wiedzieć, gdzie znajduje się nasza pociecha. Takie apki zawarte są w odpowiednich pakietach z kontrolą rodzicielską.

Najlepiej by było, gdyby osoba, której zainstalowano taką aplikację na telefonie, była świadoma tej czynności. Takie podejście jest zgodne z etyką i prawem.

Warto wspomnieć też o tym, że możliwość namierzania telefonów mają również odpowiednie służby – chociażby policja lub pogotowie. Jeśli nie jesteśmy w stanie podać swojej lokalizacji, a potrzebujemy pomocy, nie musimy się obawiać. Nasza pozycja GPS zostanie odczytana i będzie możliwe wysłanie karetki lub radiowozu.

Niestety, istnieje haczyk. Jeśli telefon jest wyłączony, nie da się go namierzyć. To spory problem, zarówno w przypadku kontroli rodzicielskiej, kradzieży sprzętu, ale przede wszystkim podczas wypadków i próby kontaktu z odpowiednimi służbami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here