Pocałunki to sztuka

Całowanie się z drugą osobą sprawia wiele przyjemności. Nie dziwi więc, że całują się ludzie na całym świecie. Pierwsze pocałunki niosą ze sobą wiele emocji, zwłaszcza stresu, bo na początku nie wiemy jak się całować. Nastolatki często szukają tej wiedzy w internecie. Ale jest to wiedza nie tylko dla młodych osób, bo każdy może wciąż i wciąż udoskonalać swoją technikę całowania. Jeżeli chcesz wiedzieć jak robić to dobrze – zapraszam do lektury.

Usta
Każdy z nas wie, że całujemy się wargami. Nie musimy się martwić ich kształtem, bo nie wpływa on znacząco na komfort całowania. Nie musisz powiększać swoich ust, żeby dobrze się całować. Należy natomiast zadbać aby wargi były miękkie i nawilżone. Chwilę przed pocałunkiem nałóż na usta balsam nawilżający lub pomadkę ochronną. Polecam ją jednak nakładać regularnie. Raz w tygodniu wykonaj peeling ust – możesz zrobić peeling cukrowy lub masaż szczoteczką. Zobaczysz, że zadbane usta same proszą się o pocałunek.

Ochłoń
Pocałunkom towarzyszy wiele emocji, zwłaszcza tych pozytywnych. I bardzo dobrze. Ale pamiętaj, żeby odsunąć w kąt te negatywne. Pocałunek powinien sprawiać przyjemność. Trzymaj nerwy na wodzy, żeby ze stresu przypadkiem nie zrobić krzywdy swojemu partnerowi. Nie chcesz go chyba za mocno ugryźć czy popłakać się trakcie pocałunku.

Świeży oddech
Ładny zapach z ust to podstawa. Nic tak nie psuje pocałunku jak nieświeży oddech. Jeśli umawiasz się na randkę to przed wyjściem z domu umyj zęby. Możesz dodatkowo użyć płyny do płukania jamy ustnej. Jeżeli zjadłaś coś przed chwilą lub jesteście na imprezie świetnie sprawdzi się guma do zębów lub miętowe pastylki. Warto mieć je zawsze w kieszeni lub torebce. Jeżeli spędzacie z partnerem noc warto zostawić takie pastylki koło łóżka, by już od rana móc się całować i nie wstydzić się swojego oddechu. Ten akapit jest dla ciebie zwłaszcza jeżeli palisz papierosy. Wyobraź sobie pocałunek z popielniczką i lepiej przygotuj gumę do żucia.

Ćwicz
Nikt od urodzenia nie jest mistrzem w danej dziedzinie. Jeżeli stresujesz się pocałunkiem, zwłaszcza swoim pierwszym, możesz poćwiczyć w domu. Obejmuj wargami bok swojej dłoni, obserwuj jak wargi pracują, ruszaj nimi. Kontroluj też ilość śliny. Możesz oglądać się w lustrze. Zobaczysz, że pocałunki to nic trudnego a usta poruszają się bardzo naturalnie. Jeżeli masz partnera, ale chcesz się całować jeszcze lepiej… to ćwiczcie razem. Całujcie się i całujcie. Zapytaj partnera co mu odpowiada, co go najbardziej kręci i doprowadź dany sposób całowania do perfekcji.

Nic na siłę
Całowanie to nie zapasy. Zacznij delikatnie, zwłaszcza gdy to nie jest twój stały partner i nie wiesz jak ta osoba zareaguje. Nie wpychaj komuś całego swojego języka na siłę do gardła, nie przekazuj mu dużych ilości śliny, staraj się nie zderzać zębami i uwaga, nie gryź za mocno. To nie walka.

Spróbuj nowych pocałunków
Jeżeli pierwsze pocałunki masz za sobą, ale chcesz oczarować partnera wypróbujcie nowych sposobów na całusy. Njapopularniejsze rodzaje pocałunków to francuski pocałunek, pocałunek w policzek, pocałunek w nos, anielski pocałunkek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here