Sztuczne rzęsy jak prawdziwe? Tak, to możliwe! Poznaj metody na przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs!

Sztuczne rzęsy od zawsze kojarzyły się z nienaturalnym efektem. Co prawda doczepianie gotowych szablonów przez nastolatki w domowym zaciszu, może generować efekt sztuczności, ale dzisiejsza technologia oraz kosmetyka dają znacznie lepsze rozwiązania. Mowa o zabiegach przedłużania i zagęszczania rzęs, które wykonuje się niemalże w każdym, dobrym salonie kosmetycznym. Na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Naturalny efekt przy sztucznych rzęsach

To, co najistotniejsze w zabiegu, to fakt, że daje on efekt całkowicie naturalnego wyglądu. Po zabiegu spojrzenie zyskuje głębie, rzęsy są dłuższe i gęstsze, ale nie wyglądają sztucznie, wręcz przeciwnie! Jeśli zabieg zostanie wykonany profesjonalnie i z odpowiednią precyzją, masz gwarancję efektu wow, który z pewnością będzie wyglądał w pełni naturalnie. Ważne jest, aby spełnić kilka warunków w trakcie zabiegu.

Dla naturalnego efektu musisz spełnić kilka warunków

Aby efekt zabiegu był taki, jak tego oczekujesz, postaw na profesjonalną stylistkę. To od jej doświadczenia oraz wiedzy bardzo wiele zależy. Wybierając gabinet, gdzie wykonasz zabieg, postaw na profesjonalne miejsce. Wiele gabinetów oferuje profesjonalne i precyzyjne przedłużanie rzęs w Gdańsku, dzięki czemu klienta uzyskuje naturalny efekt utrzymujący się do kilku tygodni. Wbrew pozorom wiedza i doświadczenie to podstawa, ponieważ to stylistka dobiera metodę zabiegu, a od niej wiele zależy.

Dobór metody też ma swoje zależności. Jeśli Twoje rzęsy są słabe, nie możesz wykonać przedłużania rzęs metodą 4D, która daje najsilniejsze zagęszczenie, gdyż może ona zbytnio obciążyć naturalne włoski. W przypadku, gdy masz rzadkie i słabe rzęsy, stylistka dobierze odpowiednią metodą bądź skorzysta z kilku różnych. Mieszając techniki, uzyska maksymalny efekt, przy minimalnym obciążeniu naturalnych rzęs.

Nieumiejętny dobór metody może nie tylko osłabić naturalne rzęsy, ale sprawić, że zabieg da efekt sztuczności, a przecież nie o to nam chodzi. Zatem profesjonalny salon to podstawa!

Techniki przedłużania oraz zagęszczania rzęs

Każdy ceniący się gabinet ma w swojej ofercie różne metody i różne rodzaje sztucznych rzęs. Jeśli chodzi o efekt zagęszczenia, wyróżnia się kilka metod:

  • 2D, czyli metoda 2:1 polegająca na doczepieniu dwóch sztucznych rzęs do pojedynczej naturalnej,
  • 3D, czyli metoda 3:1, w której doczepia się trzy sztuczne włoski do jednej naturalnej rzęsy,
  • 4D, czyli metoda 4:1, w której doczepiane są aż cztery sztuczne rzęsy do jednej naturalnej.

Istnieją jeszcze bardziej bujne rozwiązania, w których doczepia się całe kępki sztucznych rzęs. Z tą metodą warto jednak być ostrożnym, gdyż nie każdemu ten zabieg daje naturalny efekt.

Wybierając się do salonu, warto także pomyśleć o wykonaniu profesjonalnych zabiegów na dłonie. W innym naszym poradniku przeczytacie, jak zadbać o piękne i zdrowe paznokcie. Zdradzamy tam wiele ciekawych szczegółów, które z pewnością przydadzą się przy domowej pielęgnacji.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here