Zakład pogrzebowy

Po śmierci bliskich osób rodzinę i przyjaciół czekają ciężkie chwile. Po stracie, doświadczając bólu, rozpaczy i żalu, ciężko samemu podjąć decyzje dotyczące ceremonii pogrzebowej. Z pomocą przychodzi profesjonalny zakład pogrzebowy, który jest w stanie zdjąć z nas ciężar organizacji pochówku. Zakład pogrzebowy jest w stanie pomóc w wyborze formy pochówku, dopełnieniu wszelkich formalności związanych z zasiłkiem pogrzebowym i, przede wszystkim, zapewni nam kompleksową obsługę ceremonii pogrzebowej.

Profesjonalna pomoc bliskim

Należy pamiętać, że doświadczenie straty bliskiej osoby jest niezwykle bolesnym przeżyciem, któremu towarzyszą silne emocje. Pracownicy zakładów pogrzebowych są profesjonalistami, często mającymi wieloletnie doświadczenie w swoim branży funeralnej. Wykazują się ponadprzeciętną znajomością ludzkich zachowań wobec żałoby i niezwykłą empatią. Potrafią rozmawiać z ludźmi, którzy przechodzą przez okres żałoby i odciążyć ich z konieczności realizacji pochówku. Bliscy zmarłego często, pod wpływem emocji, nie są w stanie podjąć nawet najprostszych decyzji. Tu z pomocą przychodzą właśnie profesjonalne zakłady pogrzebowe, które oprócz godnego przygotowania zmarłego do ostatniej drogi, dbają o spokój żałobników.

Jak działa zakład pogrzebowy?

Kontakt z zakładem pogrzebowym zaczyna się w momencie otrzymania aktu zgonu. Pracownicy przygotowują transport ciała i mogą zająć się organizacją uroczystości pogrzebowych. Zakład dopasowuje swoją ofertę, w zależności od indywidualnych upodobań klienta. Część klientów może skorzystać z pomocy jedynie przy organizacji samego pochówku, inni mogą wybrać całą kompleksową obsługę uroczystości.

W profesjonalnym zakładzie pogrzebowym można otrzymać pomoc w takich kwestiach, jak:

 • transport i przechowanie ciała w chłodni,
 • balsamowanie ciała,
 • przygotowanie zmarłego do pochówku (ubranie, specjalistyczny makijaż pośmiertny)
 • wybór i organizacja formy pochówku,
 • wybór trumny bądź urny,
 • wykupienie miejsca na cmentarzu,
 • wykonanie kompleksowych usług kamieniarskich,
 • formalności związane z zasiłkiem pogrzebowym,
 • formalności wiązane z urzędem stanu cywilnego,
 • dekoracje i akcesoria pogrzebowe,
 • przygotowanie konsolacji.

Kompleksowa obsługa ceremonii pogrzebowych

Wszystkie powyższe usługi znajdują się w ofercie bardzo wielu zakładów pogrzebowych. Na rynku funeralnym wybijają się jednak te miejsca, które w standardzie łączą je wszystkie w jednym miejscu, tworząc pełną, kompleksową obsługę uroczystości pogrzebowych. Profesjonalny zakład pogrzebowy powinien, szanując przy tym wolę i emocje żałobników, zająć się organizacją wszelkich spraw związanych z pochówkiem.

Dzięki temu osoby doświadczające straty kogoś bliskiego nie muszą, w trudnych chwilach, poświęcać czasu i nerwów na wybory związane z przygotowaniem pogrzebu. Głównym celem funkcjonowania specjalistycznych zakładów pogrzebowych jest ułatwienie ciężkich chwil każdemu, kto stanął przed trudem organizacji uroczystości pogrzebowych.

Zakład pogrzebowy Warszawa Mokotów – sprawdź więcej informacji na stronie zakładu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here