Płaski brzuch

Wielu z nas chce się pozbyć tłuszczu z brzucha. Pozbycie się go nie jest tak trudne, jak wielu ludziom się wydaje. Jak to jednak osiągnąć? Jak schudnąć z brzucha? Na początek kilka rad dietetycznych.

Odstaw cukier i zawsze jedz więcej warzyw niż owoców. Owoce zawierają więcej cukru owocowego, zatem więcej kalorii niż warzywa. Cukier negatywnie wpływa na poziom cukru we krwi, powodując duże wydzielanie insuliny, która jest hormonem tłuszczowym.

Odstaw alkohol, ponieważ jest tam cukier w płynnej postaci, co daje wiele pustych kalorii. Alkohol stymuluje również żeński hormon płciowy estrogen i hamuje produkcję testosteronu, który jest hormonem wzrostu i spalania tłuszczu, którego chcemy więcej.

Jeśli jesz węglowodany, wybierz niski do średniego indeks glikemiczny, jak produkty orkiszu pełnoziarnistego, naturalny ryż, nasiona, pełne ziarna, owies bogaty w błonnik, żeby wydzielać jak najmniej insuliny.

Zwiększ spożycie białka i jedz więcej zdrowego tłuszczu np. z migdałów, orzechów włoskich, twarogu, ryb, kurczaka.

Jedz 1 łyżkę z organicznym olejem lnianym codziennie. Kwasy tłuszczowe z tego rodzaju oleju okazują się wyjątkowo korzystne dla tłuszczu żołądkowego.

Jedz dużo moczopędnych i nasyconych warzyw, takich jak seler, kabaczek, szparagi, jabłka i ogórki.

Dodaj świeży sok z cytryny do wody pitnej. Cytryna zwiększa proces oczyszczania wątroby, który jest ważny dla spalania tłuszczu w żołądku.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących treningu, które zapewniają płaski brzuch w połączeniu z prawidłową dietą opisaną powyżej.

Zapomnij o brzuszkach i innych ćwiczeniach na brzuch. Ćwiczenia brzucha dają stosunkowo niewielki efekt, ćwicząc brzuch, budujemy mięśnie brzucha, a nie spalamy niechciany tłuszcz. Bieganie, jazda na rowerze i bieganie po schodach to najlepsze sposoby na pozbycie się niechcianego tłuszczu z brzucha.

Zarówno biegi długodystansowe, jak i interwałowe są dobrym sposobem na płaski brzuch. Możesz wybrać się na długi jogging w terenie lub przebiec się 4 razy po 4 minuty szybkim tempem. Oba sposoby są równie efektowne.

Jeśli bieganie nie jest dla ciebie, nie martw się, jazda na rowerze jest również dobrą alternatywą, choć warto pamiętać, że nie tak skuteczną, jak bieganie. Jadąc na rowerze przy dużej prędkości, jesteś w stanie spoczynku. Biegając, ciało cały czas działa, niezależnie od tego, czy pod górę, czy w dół.

Bieganie po schodach
Znajdź schody o wbiegnij szybko do góry i spokojnie na dół. Wskazane jest, żeby wybrać liczbę powtórzeń, zanim zacznie się pierwszy bieg po schodach.

Zajęcia grupowe
Klasyczne zajęcia grupowe też są godne polecenia, jeśli w grę wchodzi płaski brzuch. Dobrym wyborem jest zumba lub taniec. Wszystkie te ćwiczenia nie są ćwiczeniami, które działają tylko na brzuch, działają na całe ciało. Podczas tych zajęć grupowych dostajesz godzinę intensywnej aktywności, która jest idealna do spalania tłuszczu z brzucha.

Pamiętaj, dopóki będziesz ćwiczyć z dużą intensywnością, nie gra roli, jakie ćwiczenie wybierzesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here