Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska jest zabiegiem polegającym na pełnym usunięciu włosków występujących w okolicach miejsc intymnych. Zapewnia ona idealną gładkość skóry. Z całą pewnością jest skuteczna, ponieważ przy jej pomocy można zagwarantować sobie długotrwale utrzymujące się efekty – skóra pozostaje gładka na kilka tygodni, czasem nawet i na miesiąc. Depilacja brazylijskie przeważnie wykonywana jest przy pomocy wosku. Czasem też używa się do niej specjalnej pasty cukrowej, którą można wykonać samodzielnie.

O depilacji brazylijskiej na pewno warto pomyśleć przed sezonem letnim. Będzie ona takim przygotowaniem do wakacji. Pozwoli cieszyć się gładką skórą przez cały okres urlopu, dzięki czemu już w jego trakcie nie trzeba będzie zajmować się depilowaniem ciała, skupiając się wyłącznie na wypoczynku w jakimś ciepłym miejscu. Niektóre kobiety twierdzą nawet, że taka depilacja umożliwia im czerpanie większej satysfakcji ze zbliżeń seksualnych. Nie bez znaczenia są także kwestie estetyczne. Kobiety na ogół czują się bardziej zadbane, gdy w miejscach intymnych nie mają żadnych włosków. Pomaga im to również w utrzymaniu prawidłowej higieny. Łatwiej można nawet dostrzec pewne nieprawidłowości związane z narządami płciowymi, gdy skóra w ich okolicach jest gładka i nie zawiera żadnych włosków.

A wady? One oczywiście też występują i także należałoby o nich wspomnieć. Przede wszystkim ten typ depilacji może okazać się nieodpowiedni dla wrażliwego ciała. Aby umiejętnie go przeprowadzić, należy udać się do dobrego salonu kosmetycznego. Depilacje brazylijskie przeprowadza się właśnie w takich miejscach i to do nich wypadałoby się zgłosić w celu pozbycia się niechcianego owłosienia. Oczywiście spora ilość pań decyduje się na samodzielnie usuwanie włosków. Nie jest to jednak najlepsza droga do pozbycia się problemu. Nieumiejętnie zastosowany wosk czy pasta cukrowa mogą podrażnić skórę, a nawet doprowadzić do rozwinięcia się stanu zapalnego. Na te skutki uboczne trzeba uważać i minimalizować ryzyko ich wystąpienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here