Wybór DJ'a na wesele

Wesele to uroczystość, na której każdy z gości powinien się dobrze bawić. Polskie wesela znane są z zabawy do białego rana, oraz organizowania na drugi dzień poprawin, gdzie goście już nieco mniej hucznie, świętują ślub pary młodej. Za dobrą zabawę odpowiada dobra muzyka, a pary młode już coraz rzadziej korzystają z usług orkiestry i decydują się na wybór dj’a. Jakie są różnice i korzyści z takiego wyboru?

Dj na wesela to opcja, która może okazać się dla nas mniej kosztowna, w końcu opłacamy jedną osobę i na naszych barkach spoczywa wyżywienie tej jednej osoby, w odróżnieniu od całego zespołu muzycznego. Kolejnym plusem jest mniejsze ryzyko wpadek. Zmęczenie całego zespołu może wpłynąć na jakość granej przez nich muzyki, podczas gdy dj na weselu zajmuje się jej odtwarzaniem. Pamiętajmy jednak, że sama decyzja o wyborze dj’a nie musi gwarantować nam i naszym gościom dobrej zabawy. Jak wybrać dobrego dj’a?

Oczywiście musimy zacząć od przejrzenia ofert w internecie. Dobrą oznaką jest, jeśli osoba, która będzie prowadziła nasze wesele, będzie miała na swojej stronie kilka materiałów wideo z wesel, swego rodzaju portfolio. Dobrą praktyką będzie wybór więcej niż jednego dj’a którego wybierzemy do spotkania, przed naszym weselem. Pytajmy i jeszcze raz pytajmy, rozmowa w cztery oczy pokarze nam, czy nadajemy z tą osobą na tych samych falach, co będzie miało duży wpływ na przebieg weselnej zabawy. Ważne jest też to, jak będzie łączył różne gusta naszych gości, zapytajmy go o jego repertuar na taką noc. Przed wyborem muzyka na naszą noc, pamiętajmy jeszcze o cenie. Cena dj, to koszt od 1000zł wzwyż, jeśli będziemy chcieli połączyć jego rolę z osobą która poprowadzi całą zabawę, jak oczepiny, to koszt może wzrosnąć.

Gdy pojęliśmy już decyzje, pozostaje nam czekać i mieć nadzieję na dobrą zabawę. Coraz częściej wybór pada właśnie na dj’a, który jest bardziej mobilny na różne gusta naszych gości. Orkiestry czy inne zespoły muzyczne, na polskich weselach powoli odchodzą w zapomnienie, a wybór tej jednej osoby może sprawić, że zapamiętamy to wydarzenie do końca życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here