Jak uporać się z łysieniem

Łysienie bardzo często jest mylone z wypadaniem włosów. Nie mniej jednak różnice pomiędzy jednym a drugim są znaczne. Aby móc się upewnić, czy dotyczy nas problem wypadania włosów czy łysienia, powinniśmy niewątpliwie udać się do miejsca jakim jest klinika przeszczepu włosów. W tym artykule powiemy sobie właśnie jak uporać się z łysieniem.

Wypadanie włosów, a łysienie – jakie są różnice?

Wypadanie włosów to proces odwracalny, który jest ściśle związany z cyklem życia włosa. W tym wypadku nie jest konieczna transplantacja włosów Katowice, ponieważ włosy odrastają. Czasami może dojść do sytuacji, że włosów wypadnie więcej niż dotychczas miało to miejsce, a powodem będzie stres, zła dieta czy problemy skórne. W tej sytuacji warto wybrać się do trychologa, który zaleci leczenie i dodatkowo warto zastosować preparaty na zagęszczanie włosów Katowice.

Łysienie to, w przeciwieństwie do wyżej opisanej przypadłości, proces nieodwracalny. W tym przypadku w miejscu wypadających włosów nie odrastają nowe. Wyżej wspomniany może postępować sukcesywnie lub pojawić się w sposób nagły. W takim wypadku koniecznym będzie udanie się do miejsca jakim jest klinika przeszczepu włosów i podjęcie leczenia wyżej wspomnianego.

Sposoby leczenia łysienia

Jedynym tak naprawdę skutecznym sposobem leczenia łysienia jest transplantacja włosów Katowice. Oczywiście można stosować również środki na zagęszczanie włosów Katowice, ale ich działanie będzie odnosiło się jedynie do włosów, które pozostały na głowie, a nie spowodują, że w miejscu łysienia zaczną odrastać włosy. W związku z tym faktem koniecznym jest udanie się do specjalisty, który zaproponuje sposób przeszczepienia włosów.

Należy mieć na względzie jednak fakt, że nie w każdym przypadku możliwe jest wykonanie takiego przeszczepu. O powodzeniu wyżej wspomnianego decyduje stan zdrowia pacjenta, w związku z czym jeżeli dana osoba boryka się z chorobami przewlekłymi jak choćby nowotwór złośliwy, wówczas przeszczep włosów nie będzie możliwy. W innym przypadkach decyzja o przeszczepie zapada dopiero po wykonaniu badań, które zaleci lekarz specjalista. Jeżeli stan zdrowia będzie na to pozwalał, a pacjent będzie dysponował odpowiednimi środkami finansowymi, wówczas będzie możliwe przeprowadzenie przeszczepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here