Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Jest to świetny wybór, jeśli zależy Ci na stworzeniu aranżacji nietypowej, ekskluzywnej i eleganckiej. Wanny wolnostojące prezentują uniwersalne walory estetyczne oraz nadają się do stosowania w różnego typu aranżacjach łazienkowych. Poniżej przyglądamy się im z bliska oraz wskazujemy na kluczowe korzyści płynące z wyboru wanny wolnostojącej. Podpowiadamy także jakie dodatki warto wybrać do modeli wolnostojących oraz w czym tkwi ich wyjątkowa siła, odróżniająca od konwencjonalnych modeli wanien. 

Wanny wolnostojące – rodzaje i kształty

Podstawową sprawą w wyborze każdej wanny jest ustalenie docelowego pożądanego kształtu. W przypadku wanien wolnostojących masz do wyboru przede wszystkim kształty na planie prostokąta. Znajdziesz między innymi modele wanien owalne, a także z kątami 90 stopni. Rzadziej wybierana jest wanna wolnostojąca w kształcie okrągłym a gdy wybór pada na taki właśnie model – najczęściej jest to wanna rekreacyjna, wykorzystywana przede wszystkich do zabiegów SPA, masaży wodnych, jacuzzi.

Wanny wolnostojące są też dostępne w rozmaitych wersjach wykonanych z różnych grup materiałów. Znajdziesz przede wszystkim wanny akrylowe, odznaczające się gładką powierzchnią, białym kolorem oraz dużą odpornością na uszkodzenia i odkształcenia. Akryl jest też materiałem łatwym w czyszczeniu. Oprócz akrylu stosuje się także marmur, kamień, stal, żeliwo, a niekiedy nawet drewno lub inne mniej i bardziej eksperymentalne materiały. 

Rozmiary wanien wolnostojących 

Rozmiar wanny warto dopasować nie tylko do ilości miejsca w łazience, ale także do wzrostu osób, które z wanny będą korzystać. Najczęściej wanny wolnostojące mają długość dochodzącą do 160-190 cm. Szerokość zestawu mieści się natomiast w przedziale od 85 do ponad 120 cm. Odmienne rozmiar prezentują wanny okrągłe wolnostojące, które mają zazwyczaj średnicę 150 cm lub większą. 

Głębokość to dość uniwersalny parametr większości wanien. Niezależnie jakiej konstrukcji będzie wybrana przez Ciebie wanna, ani jaki będzie jej kształt, powinna być głęboka na 38-50 cm. Jest to głębokość w zupełności wystarczająca do wykorzystania przez osoby dorosłe i dzieci. 

Dodatki do wanien wolnostojących 

Podstawowym dodatkiem, bez którego żadna wanna nie będzie nadawać się do użytku jest oczywiście bateria. W przypadku wanien wolnostojących musi być to bateria nablatowa bądź baterie podłogowe. Te ostatnie stanowią świetnie uzupełnienie wanien wolnostojących – są montowane bezpośrednio do podłogi, w pobliżu wanny. Powstaje w ten sposób wysoce atrakcyjne nowoczesne połączenie. 

Oprócz baterii warto także rozważyć zakup parawanu, który w przypadku wanien wolnostojących może okazać się niezastąpiony. Parawan będzie osłaniał zarówno osoby zażywające kąpieli, jak i zabezpieczał podłogę przed nadmiernym zachlapaniem. Pozostałe dodatki do wanny wolnostojącej, których zakup warto rozważyć, to przede wszystkim uchwyty stabilizujące na czas wchodzenia i wychodzenia z wanny, deszczownica oraz zestawy do hydromasażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here