Zestaw sniffer kit dla amatorów tabaki – jak wybrać, by trafić?

0
919

Tabaka wraca do łask. Choć w ostatnich latach ta specyficzna „używka” została zastąpiona przez inne, to jednak obecnie znów staje się popularna. Amatorzy tabaki sięgają nie tylko po odpowiednie mieszanki tytoniu, ale również po zestawy urządzeń dedykowanych do jego przechowywania i używania. Poniżej opowiemy więcej na ten temat – dowiesz się co powinno się znaleźć w zestawie sniffer kit do tabaki, dlaczego warto z niego korzystać oraz w czym tkwi jego wyjątkowość.

O tabace i jej zażywaniu – słów kilka

Tabaka to tytoń w sproszkowanej formie, który przeznaczony jest do zażywania przez nos. Na tabakę może się składać jeden lub kilka gatunków tytoniu wymieszonych z sobą, niekiedy też wzbogaconych też o odpowiednie składniki aromatyzujące. Dzięki ich obecności, zażywanie tabaki wywołuje przyjemne doznania smakowe.

Kluczowy w zażywaniu tabaki jest fakt, że zostaje ona wchłonięta nie przez płuca (jak dzieje się w przypadku spalania tytoniu do postaci dymu), lecz poprzez śluzówkę nosa. Wiele osób obawia się w związku z tym, że jej przyjmowanie może mieć coś wspólnego z zażywaniem narkotyków. Pragniemy uspokoić – nic bardziej mylnego. W składzie tabaki nie znajdziesz substancji wywołujących efekt psychodeliczny lub euforyczny.

Tabakę zażywa się najczęściej umieszczając jej niewielką ilość na wgłębieniu dłoni (poniżej kciuka), bądź na koniuszkach palców. Oczywiście, wybór sposobu przyjmowania zależy od preferencji poszczególnych użytkowników i nie wpływa w żaden sposób na jej działanie. Warto przy tym podkreślić, że tabaka przeznaczona jest tylko do zażywania poprzez nos i nie nadaje się do życia. Tytoń przeznaczony do żucia jest natomiast niesłusznie nazywany niekiedy tabaką, co może potencjalnie wprowadzać w błąd.

Sniffer kit do tabaki – zestaw dla mniej i bardziej wprawionych

Tabaka jest przez wielu uważana za dość „towarzyski” typ używki, którą przyjmuje się w gronie innych osób lub po prostu w celach rekreacyjnych. Często więc zażywanie tabaki ma miejsce poza miejscem zamieszkania. By mieć pewność, że zawsze jesteś gotowy do odmierzenia odpowiedniej porcji i jej zażycia, warto sięgnąć po specjalne zestawy do tabaki. Nazywane są najczęściej Sniffer Kit, a w ich składzie znajduje się kilka elementów.

Przede wszystkim, jest to niewielkich rozmiarów, prostokątne lusterko, niekiedy wmontowane na stałe w obudowę opakowania. W zestawie znajduje się także buteleczka o niedużej pojemności, przeznaczona do odmierzania odpowiednich porcji (powinna być wyposażona w dozownik). Kolejnym elementem jest tak zwany snorter, czyli rureczka wykonana z metalu. Pozostałe elementy to także: łyżeczka, przeznaczone do dozowania odpowiedniej dawki, a także żyletka.

W wyborze sniffer kit ważne jest także samo opakowanie, które najczęściej ma formę delikatnego, miękkiego pokrowca. Jest on dość elastyczny, a rozmiar uniwersalny – nadaje się do przechowywania w kieszeni plecaka, płaszczu lub torebce. W pokrowcu powinny znajdować się odpowiedniej wielkości przegródki i gumki mocujące, za pomocą których będziesz mógł stabilnie przechowywać wszystkie elementy zestawu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here