Aliexpress

Aliexpress to chiński sklep internetowy, w którym można znaleźć praktycznie każdego rodzaju produkty. Wyprodukowane one zostały wszystkie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, więc koszty wytworzenia były bardzo niewielkie. Z tego powodu Aliexpress oferuje swoim klientom bardzo niskie ceny, zupełnie oddalone od tego, co zazwyczaj możemy zaobserwować w zwyczajnym sklepie. Jest to oczywiście powód, dla którego serwis ten cieszy się ostatnio wielką popularnością. Ma on swoją własną aplikację na telefon komórkowy, która dostępna jest do pobrania w Sklepie Google dla urządzeń z systemem operacyjnym Android oraz na App Storze dla IPhone’ów.

Aliexpress słynie także jako miejsce, w którym można znaleźć niesamowite gadżety znajdujące się w zasadzie tylko i wyłącznie tam. Dla niektórych szukanie na tej stronie perełek i kreatywnych rozwiązań do swojego własnego domu jest swego rodzaju hobby i dobrą zabawą. Ceny za gadżety, najczęściej mierzone w dolarach, są na tyle niskie, że mało kto przejmuje się ewentualną stratą. Ciekawe pomysły do domu są więc często zaczerpnięte prosto z dalekich Chin. Serwis oferuje jednak bardzo dużo innych przedmiotów: ubrań, nawet czasami markowych, elektronikę, kolekcję kejsów na telefony (zwłaszcza przydatne jeśli ma się mniej popularny, chiński model). Jeżeli chodzi o smartfony, Aliexpress również i w tej kwestii zdecydowanie bryluje cenowo nad swoją konkurencją. Za 100 dolarów można mieć bardzo dobrze wyposażony telefon chińskiej, mało znanej na zachodzie firmy, ale z podzespołami, które identyczne są z dużo droższym Samsungiem lub LG. Koreańscy giganci już w tej chwili poczuli zagrożenie chińskim marek – Huaweia i Xiaomi, a na rynek wchodzą kolejne relatywnie tanie urządzenia z Państwa Środka. Na Aliexpress znajduje się bardzo wielki ich wybór.

Wiele osób zastanawia się jak kupować na Aliexpress. Otóż metoda niczym nie różni się od tej znanej z innych sklepów. Należy podać swój adres zamieszkania, na który ma przyjść przesyłka, a także kartę bankową, która ma zostać obciążona kosztami za zamówione produkty. Ceny na Aliexpress podane są zwyczajowo w dolarach, ale bank sam przy dokonywaniu płatności przeliczy złotówki na amerykańską walutę, nie trzeba mieć więc konta wielowalutowego ani tego typu dodatkowych rzeczy. System działa więc dokładnie tak samo jak inne sklepy internetowe i nie ma w nim większej filozofii. Warto jednak powiedzieć, że w przeciwieństwie do wielu sklepów internetowych, zdecydowana większość produktów na Aliexpress objęta jest darmową wysyłką, mimo, że nadawana jest ona z dalekich Chin. Nawet produkty o wartości jednego dolara wysyłane są bezpłatnie, trudno więc powiedzieć w jaki sposób się to opłaca, ale najwidoczniej Chińczycy nadal wychodzą na swoje. Warto również powiedzieć, że każda przesyłka dostaje kod, dlatego później mamy dokładny podgląd, gdzie ona się znajduje. Najczęściej przesyłki idą do Polski około miesiąca, chociaż oczywiście zdarza się, że paczuszka przybywa trochę wcześniej. Nie jest ona polecona, więc jeśli jest mała ląduje prosto w skrzynce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here