DIY - czyli kreatywna zabawa dla każdego

Rękodzieło to trudna sztuka, która wymaga wiele precyzji, cierpliwości oraz zdolności manualnych… Ale czy na pewno? Może jest tak w przypadku trudniejszych technik! Jednak jeśli chodzi o kreatywną zabawę – każdy może spróbować zrobić coś ładnego własnymi rękoma. Nie trzeba tutaj ogromnych zdolności! Wystarczy chcieć krok po kroku wykonać ładny przedmiot techniką DIY. Czym jest DIY i czy rzeczywiście jest to zabawa dla każdego?

Czym jest kreatywność?

Coraz częściej mówi się o tym, że kreatywność posiada każdy człowiek, trzeba ją tylko rozwinąć. Nie jest to więc tylko domena ludzi sztuki! Jeśli kreatywność to umiejętność, którą można nabyć, potrzebne są ćwiczenia, które pomogą ją rozwinąć. Kreatywność to po prostu dobra zabawa dla każdego, wymyślane pięknych przedmiotów, eksperymentowanie z kolorami i materiałami. Zdobienie przedmiotów może być pewnego rodzaju terapią lub po prostu relaksem po ciężkim dniu w pracy. Jednak skąd czerpać pomysły i inspiracje? Tutaj z pomocą przychodzą tutoriale DIY – wpisy oraz filmiki.

Co to jest DIY?

DIY znaczy Zrób To Sam. Każdy czasem chce porobić coś kreatywnego, wykonać coś ładnego własnymi rękoma. Poziom prac jest różny, jednak liczy się dobra zabawa i chęć zdobywania nowych umiejętności. Filmiki oraz wpisy na blogach rękodzielników prezentują szereg najróżniejszych technik, których można się samodzielnie nauczyć. Zawarte tam instrukcje wykonania poszczególnych przedmiotów, ukazują krok po kroku ich wykonanie, co bardzo ułatwia pracę początkującym osobom. Aby dowiedzieć się, czy dana technika jest tą jedyną, należy spróbować różnych technik, po prostu kreatywnie pobawić się. Tutoriale (instrukcje wykonania) zawierają nie tylko wskazówki techniczne, schematy, ale także wykaz materiałów i potrzebnych narzędzi.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o DIY – sprawdź Dekolo.pl, sklep dla osób kreatywnych.

Gdzie można zakupić potrzebne narzędzia i materiały?

Jeśli tutorial DIY jest dobrze skonstruowany, w każdym wpisie będzie również link do potrzebnych materiałów oraz narzędzi. Jeśli nie – najlepiej poszukać sklepu dla rękodzielników (stacjonarnego lub internetowego), gdzie znajdują się wszelkie potrzebne rzeczy. Warto zapytać znajomych o polecane sklepy oraz marki, lub wypróbować samodzielnie różne warianty komponentów oraz narzędzi. Hurtownie i sklepy z elementami zdobniczymi mogą być świetnym źródłem inspiracji, dlatego warto jest wybrać się do takiego miejsca i obejrzeć asortyment.

Co można znaleźć w hurtowni z dekoracjami?

  • Bazy do decopugae – drewniane skrzynki, wykrojone laserowo kształty do zdobienia
  • kule styropianowe – jako baza dla bombek wykonywanych ze wstążek
  • taśmy, tasiemki, sznurki
  • papiery dekoracyjne, papier do decoupage, bibuły itd.
  • farby i akcesoria dla malowania – np. farby złota i srebrna
  • bazy do kompozycji florystycznych – ozdobne wiaderka, pojemniki, koszyki, skrzynki
  • sztuczne kwiaty, siatki i materiały florystyczne
  • świeczniki szklane i metalowe, wazony i doniczki
  • małe literki do scrapbookingu, duże styropianowe litery do zdobienia

I wiele, wiele innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here