Blokowanie niechcianych połączeń

Żyjemy w czasach agresywnego marketingu. Często otrzymujemy telefony od różnego rodzaju firm, które chcą nam sprzedać swój produkt. Zazwyczaj wprawia nas to w irytację – różnego rodzaju sprzedawcy, doradcy i konsultanci mają zwyczaj dzwonić do nas w najmniej odpowiednich momentach. Po odebraniu telefonu mamy ochotę od razu się rozłączyć, jednak nasi odpowiednio przeszkoleni rozmówcy potrafią nas wciągnąć w konwersację, narażając nas na stratę czasu, a nawet pieniędzy, jeśli zgodzimy się na proponowaną ofertę.
W skrajnych przypadkach telefony tego rodzaju mogą powtarzać się wiele razy dziennie, poważnie komplikując nam życie. Jednym ze skutecznych sposobów na uniknięcie trudności jest blokowanie niechcianych połączeń. Skorzystanie z tej funkcji spowoduje, że takie połączenie będzie od razu automatycznie odrzucane przez nasz telefon i dzwoniący nie będzie miał żadnej możliwości połączenia się z nami.
Jak zablokować numer, z którego jesteśmy nękani? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż większość smartfonów posiada taką funkcję. Przykładowo w telefonach z systemem Android wystarczy otworzyć historię połączeń, znaleźć interesujący nas numer telefonu, a następnie kliknąć w ikonkę, która rozwinie szczegóły połączenia. Tam możemy dowiedzieć się, kiedy wykonywane było połączenie i jak długo trwała rozmowa, ale dla nieznanego numeru istnieje tam również funkcja jego zablokowania. Wystarczy na nią kliknąć i gotowe – natręt już nie będzie nam przeszkadzać. Jeśli zmienimy zdanie, możemy skorzystać z listy blokowanych numerów, gdzie możemy wybrać konkretny numer z listy i odblokować go. Listę blokowanych znajdziemy w ogólnym menu przy historii naszych połączeń.
Firmy zajmujące się marketingiem telefonicznym czasem korzystają z różnych numerów. Jest to pewna niedogodność, bo trzeba blokować każdy z nich osobno. Możemy nie odbierać połączeń z nieznanych numerów, a następnie sprawdzić na jednej z ogólnodostępnych stron, czy taki numer ma już opinie od innych użytkowników. Jeśli jest wiele negatywnych opinii, śmiało możemy zablokować taki numer. Dużo prostszą opcją jest zablokowanie połączeń od wszystkich nieznanych numerów, jednak nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Jeśli prowadzimy firmę albo szukamy pracy, wtedy możemy spodziewać się wielu telefonów z nieznanych nam numerów, a ich blokowanie byłoby raczej nierozsądne.
Satysfakcja z zablokowania niechcianych numerów jest niebagatelna. Przestaje nas irytować często dzwoniący telefon i nie musimy się zastanawiać, jak spławić nachalnego rozmówcę. Zyskujemy spokój i komfort, a przychodzące połączenia nie wywołują w nas uczucia niepokoju lub irytacji. Warto korzystać z tej cennej funkcji. Jeśli nie mamy pojęcia, gdzie znaleźć ją w naszym telefonie, sprawdźmy to w instrukcji obsługi lub skontaktujmy się ze sprzedawcą. Nasz spokój ducha i dobre samopoczucie są zbyt cenne, by burzyli go ludzie, których nie znamy i którym zależy wyłącznie na naszych pieniądzach. Blokada numeru sprawi, że przestaną tracić czas na wydzwanianie do nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here