Hosting nie musi być drogi

Żeby mieć stronę, potrzebnych jest kilka rzeczy. To np. nazwa, domena, czy wreszcie miejsce na pliki tworzące stronę, czyli hosting. Dla kogoś, kto do tej pory tylko oglądał strony innych firm, portale itp., widmo stworzenia własnej strony może powodować pewien niepokój spowodowany brakiem wiedzy. I tu dobra informacja: stworzenie strony można powierzyć albo firmie albo osobie zorientowanej w temacie. Jeśli ktoś jednak chce się samemu zabrać za tworzenie strony www, powinien znaleźć odpowiedni hosting dla strony internetowej.

Na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru? NA cenę i co w tej cenie się otrzyma. To m.in. ilość miejsca na pliki, ilość miesięcznego transferu, ilość możliwych do podpięcia domen oraz ilość skrzynek mailowych, jakie można tu stworzyć. To dane podstawowe, ale jest jeszcze kilka innych parametrów.

Na początku jednak wielu osobom chodzi przede wszystkim o atrakcyjną cenę takiego hostingu. Gdzie kupić tani hosting dla strony www? Przede wszystkim warto porównać co w danej cenie proponują poszczególni usługodawcy. Np. w podobnej cenie jedna firma proponuje zaledwie 2 GB miejsca, a inny kilka razy tyle, co czyni jego ofertę tańszą i bardziej atrakcyjną. O taniości hostingu nie decyduje więc sama jego cena, ale to, co się w jej ramach otrzymuje. I nie chodzi tylko o miejsce na pliki strony.

Warto tu zwrócić uwagę na hosting od kru.pl/bizneshosting.php. To kilka różnych pod względem ilości miejsca pakietów w rozsądnych cenach. Hosting wykupuje się najczęściej z opłatą roczną. niektóre firmy pozwalają jednak płacić w ratach: miesięcznych, półrocznych lub rocznych. Za co jeszcze trzeba będzie płacić co roku? Za domenę. Można ją wykupić u tego samego usługodawcy, co hosting. To ułatwia zapanowanie nad płatnościami związanymi ze stroną. A to istotne, żeby nie przekraczać pewnych terminów – to może mieć negatywny wpływ na widoczność strony w sieci. Zazwyczaj jednak klient otrzymuje e-mail z informacją zbliżającego się terminu kolejnej opłaty. Warto jednak i samemu pilnować tego terminu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here