Jak przygotować się do badania kardiologicznego

Nowoczesne metody diagnostyczne wykorzystywane w kardiologii pozwalają dokładnie określić rodzaj problemu dotykającego serce i układ krwionośny pacjenta. To właśnie od skuteczności badania zależy trafność diagnozy, dlatego też należy odpowiednio przygotować się do poszczególnych badań i unikać zachowań, które mogłyby zaburzyć pomiary.

Jak przygotować się do USG serca?

USG serca, nazywane również badaniem echa serca, to zabieg, który pozwala rozpoznać nieprawidłowości w pracy serca i często jest jednym z pierwszych zabiegów w postępowaniu diagnostycznym. Kardiolog Katowice prywatnie dzięki badaniu echokardiograficznemu jest w stanie dokładnie skontrolować pracę serca, jego zastawek, a także budowę całego organu. Echo serca pozwala na zdiagnozowanie przebytego zawału, obecności płynu w osierdziu lub skrzepliny, a także na wykrycie zmian nowotworowych.

Na badanie należy zgłosić się po dobrze przespanej nocy, wypoczynek i odpowiednia ilość godzin snu jest bardzo ważna dla skuteczności pomiaru. Wszystkie leki przyjmowane regularnie powinny zostać zażyte o stałej porze, chyba że poinformowany o przyjmowanych lekarz kardiolog Katowice postanowi inaczej. Należy również przygotować dokumentację wcześniej wykonywanych badań.

Jak przygotować się do badania holterem ciśnieniowym?

Poradnia kardiologiczna Katowice oferuje także szereg badań wykonywanych przy wykorzystaniu holtera ciśnieniowego, czyli urządzenia, które jest w stanie dokładnie mierzyć ciśnienie tętnicze w sposób ciągły. Tego rodzaju badania kardiolog katowice prywatnie zleca najczęściej w celu analizy skuteczności leczenia farmaceutycznego lub inwazyjnego chorób serca. Możliwa jest całodobowa obserwacja poddanemu badaniu pacjenta.

Całodobowe badanie holterem wykonuje się przy zachowaniu codziennej aktywności. Pacjent powinien zażyć wszystkie regularnie przyjmowane leki od danej porze. Poradnia kardiologiczna Katowice często wykonuje także specjalną próbę wysiłkową podczas badania holterem ciśnieniowym. Do takiego badania powinno przygotować się luźną odzież sportową, a przed przystąpieniem do testu unikać spożywania obfitych posiłków, kawy, mocnej herbaty, a także powstrzymać się od palenia wyrobów tytoniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here