Jak wybrać szlaban

Jeśli ktoś chce kontrolować ruch na parkingu, chronić posesję przed wjazdem nieupoważnionych osób, to powinien wybrać szlaban parkingowy. Za jego pomocą można zablokować dojazd na miejsce postojowe, zmniejszyć ryzyko kradzieży pojazdu lub jego uszkodzenia przez osoby trzecie.

Na jakie zdecydować się szlabany Katowice?

Wyróżnia się wiele szlabanów Katowice. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, czy lepszy będzie szlaban elektromechaniczny, czy może hydrauliczny. Ten pierwszy jest chętnie wybierany ze względu na przystępną cenę, prostą i wytrzymałą konstrukcję.

Można liczyć także na odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Możliwy jest montaż długiego ramienia. Szlabany Katowice hydrauliczne są droższe, niezbyt sprawdzają się podczas ujemnych temperatur. Trzeba także liczyć się z utrudnioną konserwacją. Zdecydowanie częściej wybór pada na uniwersalny szlaban elektromechaniczny.

Jaki będzie odpowiedni rozmiar ramienia szlabanu?

W przypadku szlabanu bardzo ważne jest to, jakie wymiary ma jego ramię. Powinno się dostosować rozmiar do szerokości wjazdu. Należy mieć na uwadze, że długie ramię jest cięższe, co przekłada się na wolniejsze działanie. Minusem będzie również mniejsza żywotność ze względu na szybsze zużycie.

Oczywiście im większe będzie ramię szlabanu, tym więcej będzie trzeba zapłacić pieniędzy. Warto od razu zaznaczyć, że nie musi ono blokować całej szerokości wjazdu. Warto wybrać nieco krótsze ramię, aby ułatwić przechodzenie przez szlaban. W ten sposób nic nie zakłóci ruchu pieszych. Jeśli wjazd jest szeroki, to można zamontować dwa krótsze ramiona.

Odpowiednie zabezpieczenie to podstawa

Na małych parkingach nie ma konieczności montowania rozmaitych zabezpieczeń. Inaczej wygląda to jednak przy sporej powierzchni. Jeśli na parkingu jest duży ruch, to niezbędne będą dodatkowe zabezpieczenia. Istotne jest, aby nie następowało przypadkowe opuszczenie szlabanu, gdy znajduje się w pobliżu samochód lub człowiek. W tym celu montuje się fotokomórki. Ich zadaniem jest zatrzymanie szlabanu po napotkaniu przeszkody. Instaluje się również lampy ostrzegawcze, które służą do sygnalizowania ruchu. Znaczenie ma także zasilanie awaryjne, aby szlaban działał w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here