rzęsy
fot.: pexels.com

Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs, cieszą się wśród kobiet ogromną popularnością. Niestety, regularne wykonywanie tego rodzaju zabiegu może prowadzić do osłabienia i zniszczenia naturalnych rzęs. Czy można je zregenerować?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sztuczne-rzesy-co-zrobic-aby-wygladaly-naturalnie/

Przedłużanie rzęs – na czym polega

Zabieg przedłużania rzęs, najczęściej polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. W związku z tym, bardzo szybko można uzyskać efektowny oraz lekki wygląd, a także pożądane równe rozdzielenie włosków.

Przed aplikacją sztucznych rzęs, zalecane jest ich odpowiednie dobranie zbliżoną długością do swoich naturalnych włosków, aby nie były one zbytnio obciążone. Może to doprowadzić do osłabienia rzęs oraz ich szybszej utraty.

Jak odbudować zniszczone rzęsy?

Jeżeli zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs został wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub przez osobę, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje, naturalne rzęsy powinny wyjść z tego bez szwanku.

Jednak po tym, jak się zdecydujemy na ściągnięcie sztucznych rzęs, można odnieść wrażenie, że naturalne włoski są znacznie cieńsze, rzadsze i krótsze. Z tego powodu, wiele kobiet decyduje się na ich maksymalną regenerację. Taka kuracja może potrwać nawet pół roku od momentu zakończenia przedłużania rzęs.

Najlepszym sposobem, jest stosowanie olejków z awokado, oleju lnianego, arganowego, migdałowego lub makadamia. Przydatne może być też regularne stosowanie specjalnych odżywek wzmacniających i wydłużających, które stymulują naturalny wzrost włosków. Spowodowane jest to działaniem takich składników jak: keratyna, polipeptydy czy też ekstrakty z roślin. Widoczne efekty przynosi również stosowanie suplementacji witaminami z grupy B, skrzypu polnego oraz cynku. Jeżeli jednak żaden z preparatów nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, warto przyjrzeć się swojej diecie.

Przeczytaj też: http://www.mediaelite.pl/wlasciwosci-czekolady/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here