Kiedy konwersja norm ISO/DIN/PN jest często wykonywana

Profesjonaliści bardzo często stosują konwersję norm ISO/DIN/PN. Kiedy jest ona wręcz wskazana? Jak ją wykonać krok po kroku, by wszystko poszło nie tylko dokładnie, lecz też całkiem sprawnie?

W jakich sytuacjach konwersja norm ISO/DIN/PN jest przydatna?

Jak widać, mamy trzy rożne normy. Na początek dobrze będzie przyswoić podstawowe wiadomości związane właśnie z tym tematem. Najbardziej popularne, ogólnie na całym świecie, są normy ISO. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zresztą państwa z rozmaitych kontynentów! W tym gronie jest między innymi Polska. I to od samego początku istnienia tego podmiotu. Zadaniem Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej jest wyeliminowanie rozmaitych barier technicznych. Jest to zaś szczególnie przydatne, kiedy mówimy o podmiotach (chcących ze sobą handlować) pochodzących z rozmaitych krajów. Poza tym warto poświecić chwilę czasu normom DIN. Są one zatwierdzane przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny z siedzibą w Berlinie. Tymczasem PN to nasze normy. Pewien kłopot jest tutaj taki, że PN są stosowane wyłącznie na terenie naszego kraju. Jeśli zatem ktoś chce handlować z kimś z zagranicy, to konieczne będzie operowanie innymi oznaczeniami.

W pewnym sensie już po części wyjaśniliśmy, kiedy konwersja norm ISO/DIN/PN się przydaje. Załóżmy, że chcesz kupić ze sklepu – zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii – pewne śruby. W takiej sytuacji warto posługiwać się normami ISO. Są one (niczym język angielski) po prostu najbardziej uniwersalne w tego typu branżach. Masz kłopot, bo znasz jedynie normę PN? Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Brytyjczyk nie będzie do końca wiedział, o co Ci chodzi. W takiej sytuacji konwersja ISO/DIN/PN jest niezbędna, by po prostu dokładnie dogadać się, co do przedmiotu umowy.

Zobacz także: http://www.tolkfolk.pl/sruby-trapezowe-czym-sie-cechuja/

Jak zrealizować konwersję?

Okazuje się, że wykonanie konwersji ISO/DIN/PN wcale nie jest trudne. Zaraz się o tym zaś dokładnie przekonasz! Na początek wejdź na stronę stalmut.pl. Tam jest wyszukiwarka rozmaitych akcesoriów (w tym elementów złącznych). Chcesz kupić/sprzedać akcesoria zamkowe? Znasz zaś tylko oznaczenie PN 82406? Możesz w tej sytuacji wpisać je w odpowiednie pole. Dzięki temu już za kilka chwil dowiesz się, jak wyglądają pozostałe normy. Są to dokładnie DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Na skutek tego będziesz miał pewność, że dokładnie przedstawisz swoje oczekiwania w związki ze śrubami zamkowymi. Wykonanie tego zadania trwa zaś zaledwie kilkadziesiąt sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here