Obrączki ślubne

Wymiana obrączkami to obok złożenia przysięgi najważniejszy moment każdego ślubu. Ta noszona przez resztę życia biżuteria jest symbolem miłości i oddania. Warto zadbać o to, by była wyjątkowa i cieszyła oko przez wiele lat. Czym się kierować przy wyborze swoich wymarzonych obrączek? Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Dlaczego lepiej nie odkładać zakupu obrączek na ostatni moment?

Ślub to duże przedsięwzięcie, dlatego przygotowania do niego zwykle trwają miesiącami. Odbywają się wieloetapowo, od najpilniejszych do najmniej pilnych spraw. Kiedy kupować obrączki? To jedna z tych rzeczy, których nie trzeba robić w pierwszej kolejności. Błędem jest jednak odłożenie poszukiwania obrączek ślubnych na ostanie tygodnie przed ślubem. Lepiej zabrać się za to najpóźniej kilkanaście tygodni przed planowaną uroczystością – trochę czasu zejdzie na poszukiwania, ale i wytworzenie obrączek trwa kilka tygodni, a czasem trzeba uwzględnić jeszcze dużą ilość zamówień czy drobne poprawki rozmiaru.

Na co zwrócić uwagę, kupując obrączki?

Wybór obrączek to pozornie proste zadanie. W rzeczywistości decyzja bywa jednak sporym wyzwaniem. Wybór jest tak duży, że narzeczeni mogą czuć się zagubieni. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, kupując obrączki ślubne? Po pierwsze, trzeba zdecydować, z jakiego materiału mają być wykonane. Popularne są srebro i złoto, rzadziej platyna i białe złoto, które mają tę zaletę, że są znacznie bardziej trwałe, a tym samym dłużej zachowają ładny wygląd. Nie porysują się, nie odbarwią. Na jakość wpływa również próba – im lepsza, tym bardziej odporna na uszkodzenia obrączka. Po drugie, jeśli chodzi o wygląd obrączki, para młoda powinna kierować się swoimi upodobaniami. Ważne jednak, by unikać ekstrawagancji, bo nietypowe zdobienia szybko mogą wyjść z mody, a obrączki ślubne będą noszone przez lata.

Gdzie szukać wymarzonych obrączek ślubnych?

Obrączek ślubnych trzeba szukać u jubilera. Można wybrać się do najbliższego salonu albo przejrzeć ofertę obrączek ślubnych w internecie, wytypowując modele, które najbardziej przypadły narzeczonym do gustu.Licząc na wysoką jakość, najlepiej wybrać renomowany salon jubilerski. Ten oferował będzie i spory wybór, i wysoką jakość biżuterii. Doświadczony jubiler pomoże także podjąć najlepszą dla młodej pary decyzję, na życzenie wykona także pamiątkowy grawer.

Obrączki ślubne znajdziesz w Salonie jubilerskim LARU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here