Idealny system okien

Urządzasz nowe wnętrze? Może remontujesz mieszkanie? Z pewnością zastanawiasz się, jaki system okienny sprawdzi się najbardziej, jakie okna będą najbardziej funkcjonalne, a dodatkowo będą wyglądać elegancko i modnie. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej oknom przesuwnym.

Co to są okna przesuwne?

Są to okna, które otwierają się w systemie góra – dół lub na boki. Dodatkowo niektóre modele posiadają możliwość uchylania się. Dzięki temu łatwiej można zaaranżować wnętrze, kiedy podczas otwierania okiennic nie marnujemy cennego miejsca.

Przesuwne okna cechują spore okiennice oraz możliwość doboru niestandardowych wymiarów. Dzięki temu taki system okienny sprawdzi się w niemalże każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy pokój jest bardzo przestronny, czy wręcz malutki.

Istnieje wiele dodatkowych udogodnień, jakie można zastosować w oknach przesuwnych. Są to między innymi blokada uchyłu, dzięki której okno nie zatrzaśnie się podczas przeciągu, wielostopniowy uchył oraz synchroniczne otwieranie, przy którym jedna klamka otwiera oba skrzydła.

Gdzie zamontować okna przesuwne?

W kuchni – dzięki temu oszczędzimy miejsce, kiedy okna nie będą otwierać się w tradycyjny sposób. Zyskamy wygodę oraz modny wygląd naszej kuchni. W salonie – jako standardowe okna, które wpuszczą więcej światła i będą wygodniejsze w obsłudze, ale także jako drzwi na taras lub balkon. Dzięki temu optycznie powiększymy nasz pokój, zyskamy modny wystrój i zwiększymy funkcjonalność wyjścia na taras. Okna przesuwne są zdecydowanie wygodniejsze do otwierania, a przy tym nie zabierają dużo miejsca.

Taki typ okien sprawdzi się również w łazience. Odpowiednio odprowadzą wilgoć z pomieszczenia, jednak są na tyle szczelne, że nie stracimy na izolacyjności cieplnej.

Dla kogo taki system okienny?

Dla wszystkich ceniących sobie modny wygląd w połączeniu z funkcjonalnością. Przesuwne okna idealnie doświetlają wnętrze i są proste w obsłudze.

Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w domach osób niepełnosprawnych. Istnieją przesuwne okna bezprogowe, które umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się między nimi osobom na wózku. Dodatkowo otwieranie ich jest dużo prostsze i lżejsze od standardowych systemów drzwiowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here