Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN coraz częściej stosowana

Każdemu fachowcowi, tak naprawdę nie ma tutaj znaczenia branża, w której realizuje on swoje czynności, zależy na tym, aby jego konstrukcje były trwałe, solidne oraz wytrzymałe. Nie inaczej jest w przypadku ludzi, którzy stosują śruby na przykład do rozmaitych maszyn itp. Nic więc dziwnego, że tacy specjaliści coraz częściej kupują akcesoria spełniające kryteria odnoszące się do norm ISO/DIN/PN. Dlaczego łatwo zaobserwować popularność tego kroku? Czy wykonanie konwersji pomiędzy wyżej wymienionymi oznaczeniami jest proste, czy raczej niekoniecznie?

Dlaczego normy ISO/DIN/PN są tak popularne?

Co sprawia, że normy ISO/DIN/PN są tak często wybierane? Między innymi narzędzia tego typu bardzo ułatwiają prowadzenie własnej firmy, biorąc pod uwagę w tym momencie punkt widzenia producenta. Jesteście w takiej roli? Chcecie skutecznie rywalizować na rynku? W takim razie zależy Wam na tym, aby produkować dobrej jakości elementy? Konkretne normy ISO/DIN/PN określają, co trzeba zrobić, z czego wykonać itp. aby spełnić określone kryteria. To jednak nie wszystko. Analizując inny punkt widzenia, ze strony kupujących, też można dostrzec rozmaite zalety. Normy ISO/DIN/PN ułatwiają między innymi handel z firmami na przykład zagranicznymi. W takiej sytuacji najbardziej przydają się normy ISO stanowione i zatwierdzane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, która obowiązuje w 162 państwach. Mniejszy zasięg mają normy DIN – tutaj wszystkie najważniejsze decyzje podejmuje natomiast Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Tylko na terenie Polski są stosowane Polskie Normy. Za PN ogólnie tak naprawdę odpowiada Polski Komitet Normalizacyjny, który już od 1947 roku jest w Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-931-iso-4014-szesciokatne-niepelnym-gwintem/

Wykonanie konwersji ISO/DIN/PN wcale nie jest takie trudne!

Należy od razu podkreślić, że konwersja norm ISO/DIN/PN dotyczy nie tylko śrub, ale także innych elementów. Są to między innymi podkładki, które ze względu na swoje liczne właściwości są coraz częściej stosowane w rozmaitych branżach. Czym charakteryzują się elementy okrągłe płaskie? Mają między innymi 3 różne klasy twardości (140 HV, 200 HV, 300 HV). Poza tym posiadają następujące normy: DIN 125/ISO 7089/PN 82006. Należy zwrócić uwagę na fakt, że przy pomocy tabeli konwersji można, znając tylko jedno oznaczenie, szybko i prosto poznać pozostałe oznaczenia. To oznacza, że możecie mieć wiedzę tylko na temat PN, aby dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku norm DIN i ISO itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here