motywacja

Każda osoba chce czuć się dobrze w swoim ciele. Niestety nie zawsze jednak tak jest. Bardzo często jest tak, że nadwaga odbiera ludziom pewność siebie. W rezultacie osoba, która posiada kilka kilogramów więcej, zamiast zrzucać wagę, zajada smutki. Nie jest to dobre rozwiązanie. Kiedy przychodzi czas na to, aby zacząć swoją dietę i stanąć z problemem twarzą w twarz, nagle pojawia się brak motywacji do działania. Skąd wziąć motywację? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/motywacja-do-odchudzania/

Jak znaleźć motywację do zrzucenia zbędnych kilogramów?

Zawsze znajdzie się dobry powód, aby pozbyć się niechcianych kilogramów. Złe powody nie istnieją. Jeżeli za kilka miesięcy czeka was jakaś ważna impreza to idealnie się składa. Może właśnie planujesz wakacje w ciepłym miejscu, gdzie będzie trzeba pokazać trochę ciałka. To wręcz doskonały powód do tego, aby przestać się zasmucać, wziąć się w garść i stanąć oko w oko z nadwagą. 

Niezależnie od tego, jaki jest nasz powód do tego, aby schudnąć, musimy przede wszystkim tego chcieć. Każda kobieta, niezależnie od tego gdzie jest: czy na rajskich wakacjach czy na swoim weselu, czy też po prostu na imprezie ze znajomymi, chce czuć się dobrze w swoim ciele. Wszystko leży w głowie i zaczyna się od odpowiedniego nastawienia. 

Jaka motywacja do diety?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – przede wszystkim nie należy się do niczego zmuszać. Bardzo często w momencie, w którym na przymus musicie coś zrobić, to najzwyczajniej w świecie staje się dla was mało atrakcyjne.

Musicie odszukać złoty środek. Zacznijcie od malutkich kroczków. Nie rezygnujcie od razu ze wszystkiego i nie wprowadzajcie sami dla siebie restrykcyjnych diet, które będą dla was tylko udręką. Raz w tygodniu pozwólcie sobie na coś niezdrowego, co będzie motywowało was do tego, abyście czekali cały tydzień na nagrodę. Małe kroczki na początek, to idealne rozwiązanie na dłuższą metę. 

Zobacz też: http://www.twojafanaberia.pl/posciel-wszystko-co-powinienes-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here