Blog dla każdego

Własny blog to dzisiaj w zasadzie nic szczególnego. Ludzie zakładają je, by podzielić się ze światem swoimi pasjami, przemyśleniami czy pomysłami. Nad tym, jak założyć bloga, głowią się między innymi mali przedsiębiorcy. Jeżeli prowadzą działalność handlową w Internecie to właśnie z jego pomocą mogą wypromować swoje produkty bądź usługi. W sieci pisać może natomiast każdy, co niestety nagminnie wykorzystują ludzie piszący nie tyle negatywne, co zwyczajnie złośliwe komentarze. W ich wypowiedziach dominuje gniew, frustracja oraz żal. Blog to jednak coś innego. Nie sprowadza się on do kilkuzdaniowych opinii, wymaga natomiast konsekwencji, pomysłu na tekst i planu na dobrą historię. Ostatecznie przydaje się także możliwie lekkie pióro, choć współcześnie blogi tworzą także Ci, którym zupełnie obce są zasady polskiej ortografii, gramatyki, nie mówiąc już o interpunkcji. Nie jest to trend, któremu można przyklasnąć z optymizmem. Publikacje takich ,,twórców” czytają bowiem różne osoby. Często są to młodzi ludzie, dopiero poznający język ojczysty. I nie każdy blog powinien być dla nich źródłem takiej wiedzy.

Po co i jak założyć bloga? Odpowiedzi na to pytanie mogą być przeróżne. Szukając tych najtrafniejszych, warto przyjrzeć się autorom owych publikacji. Największą popularnością cieszą się blogi znanych osób. Ich tematyka jest bardzo różna, bo i specjalności tych ludzi są odmienne. I tak blogi dotyczą zarówno gotowania czy prowadzenia domu, jak i radzenia sobie w pracy czy problemów egzystencjalnych. Ludzie mają w końcu różne potrzebny i problemy właśnie. Dlatego interesują ich niejednorodne blogi. Nie wszyscy ich autorzy są znani, większość dąży jednak do zdobycia popularności. Między innymi dlatego regularnie zamieszczają na swoich stronach kolejne wpisy. W ten sposób zwiększają szansę dotarcia do szerszego grona czytelników. Na tym z kolei korzysta ich rozpoznawalność. Jednak blog nie musi służyć tylko takim celom. Często natomiast porównuje się go do pamiętnika. Co prawda nie ma tu mowy o prywatności, ale nie wszyscy autorzy podpisują się pod swoimi blogami z imienia oraz nazwiska. Czasami piszą głównie dla siebie. Zamiast w ukrywanym pod materacem zeszycie robią to na komputerze. To urządzenie jest obecnie integralną częścią życia ludzi, niż zatem dziwnego, że chętnie zastępują nim tradycyjny kawałek papieru. To, że ktoś przeczyta bloga, też jakoś szczególnie nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, pisząc o swoich problemach czy uczuciach, można też wpłynąć na życie innych ludzi, zmagających się z podobnymi wyzwaniami.

Parafrazując znane powiedzenie, pisać każdy może. I dotyczy to przede wszystkim publikowania w sieci. Jeżeli szuka się sposobu na szlifowanie warsztatu, wypromowanie swojej strony internetowej czy podzielenie się własną historią warto poszukać informacji jak założyć bloga. Wbrew pozorom nie jest to trudne, często udaje się też bez dodatkowych opłat. Blog powinien być też integralną częścią prowadzonej przez przedsiębiorstwo witryny internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here