Body dla niemowlaka

Body to podstawowy element w garderobie każdego niemowlęcia. Wielu rodziców już na etapie przygotowań do narodzin gromadzi kompletną garderobę dla swojej przyszłej pociechy, a w niej aż całą kolekcję body. By wdzianko to było maksymalnie komfortowe dla Twego niemowlęcia, warto dołożyć starań i sięgnąć po produkty dobrej jakości. Poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie, skierowanych do młodych i przyszłych rodziców. Dowiesz się na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie zakupów, czym powinno odznaczać się body dobrej jakości oraz po jaki produkt warto sięgnąć, by zakup okazał się udany i trafiony. 

Body niemowlęce – dla komfortu dzieciaczka i jego rodziców 

W każdej wyprawce dla niemowlaka powinno znaleźć się body. Jest to podstawowe ubranko, w które ubiera się niemowlaki, a także, w których opuszczają one szpital. Dobrej jakości body powinno być przede wszystkim wygodne oraz funkcjonalne. Kluczowy w konstrukcji body jest fakt, że podtrzymuje ono pieluszkę dzięki przedłużeniu zapinane w kroku. Jest to dodatkowa stabilizacja, która pomaga zachować pieluszkę na właściwym miejscu oraz minimalizuje potencjalne podrażnienia. 

Ponieważ body przylega bezpośrednio do ciała niemowlaka, warto sięgać po produkty wykonane z naturalnych materiałów, które nie będą wywoływać reakcji alergicznych ani jakichkolwiek innych podrażnień. Najczęściej wybieranym materiałem jest naturalna bawełna bez dodatku tkanin sztucznych. Ponadto, warto zwrócić uwagę na rozmiar i kształt body, które nie powinno krępować ruchów Twojego dziecka. 

Dostępne rodzaje body dla niemowląt 

Poszczególne modele body różnią się przede wszystkim cechami wynikającymi z ich kroju. Znajdziesz więc ciuchy dla niemowlaka z rękawem krótkim jak i długim, a także modele pozbawione rękawów, a wyposażone w ramiączka. 

Warto też zwrócić uwagę na sposób zapinania danego body. Najczęściej, jest ono zapinane za pomocą rzędu prostych guziczków lub wcisków. Długość rozpinania jest również ważna – do najczęściej wybieranych body należą te, które są rozpinane na całej długości. Ubranka takie ułatwiają ich zakładanie. Dla bardziej wprawionych rodziców polecamy wybór body zapinane na ramieniu bądź też body wkładane przez głowę. 

Ponadto, wybierając body niemowlęce, warto kierować się porą roku oraz aktualną pogodą. Wiek dziecka również ma znaczenie – dla noworodków i najmłodszych niemowląt polecane jest body kopertowe, czyli zapinane z przodu. Dla starszych maluchów polecane jest body zapinane na ramieniu. 

Wybierając materiał body, warto sięgnąć przede wszystkim po wspomnianą już bawełnę. Jest to materiał, który nie powoduje podrażnień skóry Twojego niemowlęcia, nie będzie go uczulać ani wywołać innych niepożądanych reakcji. Ponadto, jest to materiał oddychający, przeciwdziałający przegrzaniu organizmu oraz pozwalający na aktywne wentylowanie powierzchni skóry. Dużą zaletą bawełny jest także wysoki poziom wytrzymałości na zabrudzenia i wielokrotne pranie. 

Oprócz bawełny stosowane są także inne materiały odznaczają się wysokim stopniem termowentylacji. Do zyskujących na popularności w ostatnim czasie należą tkaniny bambusowe, wyjątkowo atrakcyjne ze względu na ich bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą oraz korzystne parametry termiczne i wentylacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here