chusta czy nosidełko - co lepsze?

Nosidełka i chusty do noszenia niemowlaków, stały się popularne ostatnimi czasy. Nosidełko i chusta do noszenia malucha pozwala na niezwykłą bliskość pomiędzy nim a rodzicem, w każdej sytuacji. Zazwyczaj wykorzystywane są podczas spacerów oraz gdy dziecko w domu ciągle dopomina się o wzięcie na ręce.

Rodzaje chust do noszenia niemowlaka

Wyróżniamy dwa rodzaje chust do noszenia niemowlaków, są to chusty kółkowe oraz chusty jednolite. Różnią się rodzajem ułożenia, na osobie noszącej oraz innym wiązaniem. Dostępne na rynku chusty występują w różnych rozmiarach i o różnej grubości. Wybrać należy taką chustę, która najlepiej jest dopasowana do użytkownika oraz dziecka.

Chusta kółkowa, charakteryzuje się tym, że na jednym końcu znajdują się dwa zaczepione obok siebie kółka. Za ich pomocą jesteśmy w stanie szybko zamontować chustę na jednym ramieniu. Zaletą korzystania z tego rodzaju chusty jest jej szybki montaż. Z kolei wadą jest to, że założona jest na jedno ramię, co przy dłuższych spacerach może powodować ból lub dyskomfort osoby noszącej.

Chusta tkana – jednolita, wyróżnia się tym, że długo się ją mota. Jej zaletą jest rozłożenie ciężaru na oba ramiona oraz możliwość wykonywania różnych wiązań.

Nosidełka i chusty dla niemowląt

Rodzaje nosidełek dla niemowląt

Nosidełka są zdecydowanie prostsze w użytkowaniu. Tutaj nie występuje kłopotliwe zakładanie i wiązanie, tak jak przy chuście. Wyróżniamy nosidła:

  • klamrowe, charakteryzują się tym, że mają pas biodrowy oraz pasy zapinane na klamry.
  • mei-tai, jest nosidłem typowo wiązanym (w całości).
  • hybrydowe, jest to połączenie nosidła mei-tai, z nosidłem klamrowym.

Co wybrać, na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru odpowiedniej chusty, czy nosidełka powinniśmy kierować się wiekiem oraz wagą naszej pociechy. Jest to bardzo ważne. Niemowlę nie może być noszone w chuście dla starszego dziecka. A starsze nie zmieści się do chusty młodszego dziecka.

Podstawą jest wygoda korzystania z nosidełka lub chusty, zarówno dla malucha, jak i dla osoby, która będzie go nosiła. Produkt do noszenia nie może uciskać, krępować ruchy i powodować dyskomfortu.

Przeczytaj też: http://www.mediaelite.pl/materace-i-wkladki-do-wozkow-jakie-pelnia-funkcje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here