Dekoracje ślubne

Każda para młoda pragnie, aby ich ślub i wesele było wyjątkowe. Takie, które nie tylko młodzi zapamiętają na długie lata, ale i wszyscy zaproszeni goście. Aby tak się stało spełnionych musi być wiele warunków. Jednym z nich jest odpowiednie udekorowanie sali weselnej. Nie jest to zadanie łatwe. Dlatego warto jest znać kilka zasad, którym kierować powinno się być dekorowaniu sali weselnej.

Elegancji i minimalistyczny wystrój

Dekoracje ślubne dopasowane powinny być do wielkości sali weselnej. Inaczej dekoruje się mniejszą i kameralną salę, a inaczej taką o dość znacznych rozmiarach. W przypadku minimalistycznego wystroju bardzo ważna jest kolorystyka. Najlepiej sprawdzą się tu jasne ściany, białe obrusy na stołach oraz proste i klasyczne krzesła. Na stołach koniecznie znaleźć powinny się bukiety z żywych kwiatów. Powinny one korespondować z bukietem panny młodej. Nie można także zapomnieć o tym, aby na stołach przy nakryciach znalazły się eleganckie wizytówki oraz jasne serwetki. Dobrym pomysłem jest również ustawienie świec, które stworzą wyjątkowy klimat.

Wystrój rustykalny

Dużą popularnością cieszy się również wystrój sali weselnej w stylu rustykalnym. Tu także odpowiednio dopasowane powinny być dekoracje ślubne. Postawić powinno się przede wszystkim na naturalne materiały. Mowa tu o drewnie, naturalnych tkaninach i świeżych kwiatach. Ważne jednak, aby wszystko wyglądało elegancko. Dlatego z dekoracjami nie można przesadzić. Wszystkie one muszą być także ze sobą spójne. Wspomniano o kwiatach. Dobrym pomysłem będzie jeśli wszystkie kwiaty, które dekorować będą stoły i salę weselną były kwiatami sezonowymi. Jeśli wesele odbywa się wiosną najlepiej sprawdzą się konwalie, wrzosy lub lawenda.

Klimatyczna karczma zamiast typowej sali

Od kilku już lat można zauważyć, że coraz większa część młodych par rezygnuje z organizacji wesela w typowej sali weselnej. Zamiast tego młodzi decydują się np. na klimatyczne karczmy. To przede wszystkim ceglane ściany i drewniane belki, które tworzą wyjątkowy klimat. Jak można się domyśleć, aby klimat wesela w takim miejscu był wyjątkowy odpowiednio dobrać trzeba dekoracje ślubne. W tym przypadku koniecznie postawić należy na białe obrusy na stołach, które rozświetlą pomieszczenie. Na stołach nie może oczywiście zabraknąć kwiatów. A że miejscem wesela jest karczma, to koniecznie muszą być to kwiaty polne. Co ważne, nie muszą być to idealne bukiety. W takim miejscu mogą mieć nieco bardziej luźną formę. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie w celach dekoracyjnych owoców i warzyw. Najlepiej jeśli będą to owoce i warzywa sezonowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here