oryginalne buty

W swoim życiu – subiektywnie niezbyt długim – miałam już bardzo wiele par sportowych butów. Początkowo, rzecz jasna, te z niższej półki lub z aukcji internetowych, bo dopóki utrzymywali mnie rodzice, nie chciałam zachowywać się w roszczeniowy sposób i wybrzydzać na to, co mi kupują. Gdy zaczęłam sama zarabiać i postanowiłam zainwestować w buty firmowe, zobaczyłam jak bardzo błędne było moje wcześniejsze podejście.

Czy oryginalne buty są lepsze?

Oczywiście, od każdej reguły zdarzają się wyjątki. Generalnie jednak mogę z całkiem sporą pewnością stwierdzić, że tak, oryginalne buty są lepsze. Jeśli ktoś lubi mieć markowe rzeczy, to pewnie ważne będzie dla niego, aby mieć prawdziwą wersję najnowszych butów wedle projektu ulubionej gwiazdy lub z podpisem sportowca, który jest idolem. Albo po prostu najnowszy model z danej firmy. Mi na metkach nigdy aż tak nie zależało, ale wiem, że są osoby, które lubią mieć oryginalne rzeczy i to jest jak najbardziej w porządku! Jest to zatem pierwszy powód, dla którego warto zainwestować w takie buty.

Biorąc pod uwagę aspekty praktyczne, oryginalne sneakersy zazwyczaj wykonane są ze znacznie lepszych i bardziej wytrzymałych materiałów, niż ich podróbki. Nie wspominając już o tym, że kupując podróbki, właściwie nie wiem, z czego one są, czy te tworzywa mają jakiekolwiek atesty i czy nie okażą się toksyczne. Jest to bardzo ważny aspekt, o którym wiele z nas zapomina, szukając oszczędności. Ale na swoim zdrowiu akurat nie powinniśmy oszczędzać.

W przypadku oryginalnych butów, które dodatkowo – co bardzo ważne – będą użytkowane w odpowiedni sposób, raczej nie musimy się obawiać, że rozpadną się po 2 miesiącach. A w przypadku tych tańszych zdarzały mi się takie sytuacje. Czasem nawet nie trzeba było 2 miesięcy. Jest to zatem bardzo nieekonomiczne, ponieważ trzeba było kupić nową parę. A tamte szły na śmietnik i zanieczyszczały środowisko. Mamy zatem kolejny argument – ekologiczny. Często nawet jeśli buty się trzymają i nie rozpadają, to są najzwyczajniej w świecie niewygodne. Źle dopasowane, uciskają, obcierają. A wiadomo, że od sneakersów oczekujemy przede wszystkim wygody i funkcjonalności. Na tym też nie warto oszczędzać.

Gdzie kupić oryginalne buty sportowe?

Najlepiej w sklepie, który współpracuje ze znanymi markami. O którym wiemy, że właściciel nie sprowadza podróbek, aby zarobić. Sama najbardziej lubię kupować w dobrych sklepach sportowych. Mam tam możliwość zmierzenia buta, przejścia się w nim, dopasowania modelu do swojego kształtu stopy i upodobań. Mogę także zobaczyć na żywo kolory, które zdarza się, że różnią się od koloru na zdjęciach w komputerze. W przypadku ewentualnej reklamacji, mam konkretne miejsce, gdzie mogę iść i liczyć na pomoc.

Często zdarza mi się również kupować oryginalne sneakersy z renomowanego sklepu internetowego. Zazwyczaj takie sklepy umożliwiają szybki zwrot, w razie gdyby okazało się, że buty źle leżą lub nie odpowiada nam ich kolor. Zatem można zamawiać bez ryzyka. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ pomaga nam zaoszczędzić czas na dojazd do sklepu i z powrotem. A wiadomo, że obecnie czasu nam nieustannie brakuje. I zazwyczaj w sklepach internetowych jest taniej, niż w tych stacjonarnych.

Tańsze, czy droższe

Oczywiście, to jest wybór każdej osoby indywidualnie. Nie mniej jednak, uważam że zdecydowanie lepiej jest zainwestować więcej pieniędzy w oryginalne buty, które są wytrzymałe i wygodne, dobrze się prezentują i nie trzeba będzie ich wyrzucić po kilku założeniach. To jest również inwestycja w nasze bezpieczeństwo oraz w ekologię. Obecnie, mając porównanie, zdecydowanie nie wróciłabym do kupowania tańszych podróbek albo po prostu sneakersów z niższych półek. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here