Idealna aranżacja salonu

Salon jest sercem domu. W nim urządzamy rodzinne spotkania, wyprawiamy okolicznościowe, a przed wszystkim spotykamy się z domownikami, aby spędzić wspólne chwile wieczorem przed telewizorem. Wile z nas lubi odpoczywać w salonie również w ciągu dnia. Pijemy tu popołudniową kawę z przyjaciółką, lub oddajemy się emocjonującej lekturze. Nasze upodobania i potrzeby powinny być zatem kluczowe w momencie podejmowania decyzji o tym, jak urządzić salon. Ni ma sensu ulegania chwilowym modom, jeśli nie przystają one zupełnie do naszego stylu życia.

Nasz salon powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny i praktyczny. Jest wiele ważnych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę na etapie aranżacji naszego wnętrza. Wiadomo, że zawsze ograniczają nas wymiary i gabaryty pomieszczania, oraz wielkość ogólnej powierzchni, jaką dysponujemy. W dużych, przestronnych domach można śmiało w pełni wykorzystać potencjał wnętrza i urządzić je tak, aby było jak najbardziej dopasowane do naszych oczekiwań, komfortowe i piękne. Inaczej sprawy mają się, gdy salon musi być jednocześnie miejscem przechowywania przedmiotów domowego użytku. Wówczas, i meble, i ogólne wyposażenie pokoju będzie zupełnie inne.

Jednakowoż każdy salon da się zaprojektować tak, aby odpowiadał potrzebom domowników. Zanim zaczniemy kompletować jakiekolwiek wyposażenie do salonu, musimy dobrze przemyśleć, na jaki styl chcemy postawić w naszym wnętrzu. Największym błędem podczas urządzania dowolnego pomieszczenia jest zdanie się na przypadek lub porady sklepowych ekspertów. Takie podejście do sprawy może zakończyć się tym, że wylądujemy z masą niepasujących do siebie przedmiotów, bibelotów i mebli- każde z innej parafii. To strata czasu i pieniędzy. Najlepiej od razu określić chociaż w przybliżeniu, co się nam tak naprawdę podoba. Wystarczy w tym celu przejrzeć kilka pism wnętrzarskich lub zdać się na porady z internetu. Tutaj znajdziemy masę inspiracji i dobrych rozwiązań, zarówno dla obszernych pomieszczeń, jak i dla malutkich wnętrz.

Nie trzeba tych pomysłów kopiować, wystarczy po prostu określić, które elementy są zgodne z naszym gustem i spełnią dobrze swoja rolę. Następnym etapem powinno być podjęcie decyzji w bardzo istotnej, jeśli nie najistotniejszej kwestii, czyli wybór głównego elementu we wnętrzu. Ten element będzie decydował o wyglądzie oraz funkcjonalności naszego salonu. W przypadku tego wnętrza do wyboru mamy sofę lub komodę- tak, w dużym skrócie. Jeśli wiemy, że salon służyć będzie głównie do wypoczynku i spotkań towarzyskich, powinniśmy postawić na dużą, wygodną kanapę lub solidny narożnik. To dobry wybór również wtedy, gdy dysponujemy innymi pomieszczaniami, i nie potrzebne nam dodatkowe komody czy szafy na przechowywania ubrań i bielizny pościelowej. Jednak, gdy salon ma służyć również innym funkcjom, lepiej zainwestować w pojemne meble. Przy dużej kanapie automatycznie należy wybrać znacznie mniej rzucająca się w oczy komodę i na odwrót. Jeden dominujący element we wnętrzu w zupełności wystarcza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here