Jak przyspieszyć okres?

Wiele kobiet w rozmaitych sytuacjach próbuje dowiedzieć się, jak przyspieszyć okres. Powodem przesunięcia terminu miesiączki może być np. wyjazd, udział w zawodach sportowych, ważna uroczystość itp. Ponadto niektóre z pań nie najlepiej znoszą PMS. Opóźniająca się menstruacja może spowodować jego przedłużenie, a co za tym idzie – słabsze samopoczucie. Warto więc poznać sposoby na to, jak przyspieszyć okres. Trzeba je jednak stosować z rozsądkiem, ponieważ mimo wszystko są ingerencją w organizm i układ hormonalny. Najlepiej nie robić tego bez konsultacji z ginekologiem. Oczywiście należy również najpierw upewnić się w 100%, że brak okresu nie wynika z jakiejś poważniejszej dolegliwości lub po prostu z ciąży.

Zacznijmy zatem od łagodniejszych i przede wszystkim naturalnych metod na to, jak przyspieszyć okres. Choć ich skuteczność nie jest naukowo potwierdzona, wiele kobiet twierdzi, że sposoby te jak najbardziej działają przy próbach wcześniejszego wywołania miesiączki. Co zatem robić? Bardzo ważny jest relaks i spokój, a dodatkowo warto zażywać kąpieli w wannie. Ciepła, lecz nie za gorąca woda usprawni krążenie w organizmie. Podobnie zadziałać może sauna, jednak trzeba uważać, aby nie przesadzić i nie doprowadzić do osłabienia organizmu, krwotoków i omdleń. Nie zaszkodzi na pewno jednoczesny masaż podbrzusza, przyda się także nieco większa aktywność fizyczna.

Całość można wesprzeć popijaniem herbatek z ziół, które mają właściwości rozgrzewające, rozrzedzające krew i rozkurczowe (zwłaszcza w obrębie macicy). Ponadto niektóre z nich działają korzystnie na produkcję estrogenów, a więc żeńskich hormonów płciowych. Chodzi tu o zioła takie, jak m.in. malwa, imbir, nagietek, rumianek, dziurawiec, krwawnik, a nawet natka pietruszki. Wystarczy wybrać 1-2 z nich i popijać, jednak zgodnie z zaleceniami producenta. Z uwagi na wspomniane właściwości, nie można zażywać zbyt dużej ilości ziół, ponieważ można doprowadzić do innych, niekoniecznie chcianych rezultatów, jak np. bardzo obfita menstruacja.

Innym, domowym sposobem na to, jak przyspieszyć okres, jest zażywanie kwasu acetylosalicylowego, zawartego choćby w polopirynie czy aspirynie. Powodem tego jest rozrzedzanie krwi przez ten składnik – istnieje więc całkiem duże prawdopodobieństwo, że w efekcie miesiączka szybciej się pojawi. Trzeba z tym jednak uważać – aspiryna to mimo wszystko lek, dlatego przyjmowanie jej w zbyt dużych ilościach jest bardzo szkodliwe.

Z kolei lekarze na pytanie o to, jak przyspieszyć okres, mówią przede wszystkim o środkach hormonalnych. Według nich nie ma tu innego, skutecznego rozwiązania, jak zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku kobiet, które takich środków na co dzień nie zażywają, można wykorzystać lek zawierający hormony. Specjaliści są bowiem zdania, że naturalne metody w większości przypadków nie dadzą oczekiwanego rezultatu i bez ingerencji w system hormonalny nie uda się przyspieszyć okresu. Oczywiście nie można robić tego typu eksperymentów na własną rękę – nad całością powinien czuwać lekarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here