Jak składać i prasować prześcieradła z gumką w kostkę

Zakładanie prześcieradła z gumką na materac jest dziecinnie proste. Gorzej jest z jego złożeniem w kostkę. Często zwijamy go nieporadnie w coś, co wygląda jak zmięty tobołek. Można jednak prześcieradło złożyć w poręczny kwadrat, dzięki czemu zapanuje na półce ład.

Jak sobie radzić ze składaniem prześcieradła z gumką w kostkę?

Skoro pracownik w dziale wykończeniowym w fabryce produkującej prześcieradła umie je składać w piękną kostkę, my też możemy się tego szybko nauczyć. Umiejętność ta przyda się po każdym wyjęciu upranych prześcieradeł z suszarki. Zamiast zwijać je w bezładną kupkę i wrzucać nieporadną bryłę do szafy na półkę, spróbujmy sztuki prostego origami.

Składanie prześcieradła z gumką jest naprawdę proste. Chwytamy jeden róg prześcieradła i nakładamy go na dłoń jak rękawiczkę. Teraz łapiemy drugi róg przyległy i tak jak ten pierwszy, nakładamy go na dłoń. Pierwszy róg nadal ma być na dłoni. Gdy już oba rogi będą leżeć na dłoni, nakładamy na nią trzeci i czwarty róg i dopiero wtedy wszystkie rogi zdejmujemy. Powstały kwadrat składamy w mniejszą kostkę i gotowe.

Jak prasować uprane prześcieradło z gumką?

Prasowanie prześcieradła może być trudne, jeżeli jest ono największych rozmiarów. Na pewno konieczne jest zadbanie o czystą podłogę, gdyż większa część prześcieradła będzie leżeć właśnie na niej, a nie na desce do prasowania. Prasowanie zaczynamy od jednego z brzegów z gumką.

Po każdym uprasowanym odcinku przesuwamy sukcesywnie materiał w bok, aż dojdziemy do drugiego rogu. Potem przesuwamy materiał do przodu, opuszczając uprasowany kawałek za deskę. Czynność powtarzamy po każdym przesunięciu materiału do przodu i w bok, aż uprasujemy całe prześcieradło.

Jak usprawnić prasowanie prześcieradła zakończonego gumką?

Tkaninę należy prasować żelazkiem nastawionym na taką temperaturę, jaką zaleca producent pościeli. Satynowe i bawełniane prześcieradła warto dokładnie wypłukać w płynie zmiękczającym do tkanin. Wówczas prasowanie będzie przebiegało bardzo sprawnie. Ciekawym „żelazkiem” jest wiatr. Wystarczy rozwiesić mokre prześcieradła na dworze na sznurze w wietrzny i słoneczny dzień. Wiatr genialnie wygładzi zagniecenia na tkaninie.

W przypadku prześcieradła frotte istnieje możliwość całkowitego zrezygnowania z jego prasowania. Wystarczy dobrej jakości płyn do płukania tkanin i nie będzie na prześcieradle widać żadnych zagnieceń. Prześcieradła z dodatkiem lycry również zwalniają nas z ich prasowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here