Jak zastrzec numer?

Niekiedy w naszym życiu zdarzają się sytuacje, kiedy dzwoniąc chcemy zachować anonimowość. Bywa, że potrzebujemy wykonać połączenie służbowe z prywatnego telefonu, albo po prostu nie chcemy, aby nasz numer wyświetlił się odbiorcy. Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie zastrzeżenie numeru. Ta opcja jest dostępna w każdym smartfonie, zarówno w nowoczesnych urządzeniach, jak i w urządzeniach starszej generacji. Jak zastrzec numer? Czy jest to prosta czynność, a może jednak wymaga odrobiny wysiłku?

Można zastrzec swój numer na stałe w ustawieniach telefonu. W urządzeniach z systemem operacyjnym Android funkcja ta znajduje się w sekcji „ustawienia telefonu” w zakładce „ustawienia połączeń”. Można się tam dostać w różny sposób, w zależności od modelu telefonu. Kiedy już się tam znajdziemy, należy przejść do zakładki „ID rozmówcy” bądź „Identyfikator rozmówcy” i zaznaczyć opcję ukrycia numeru. Oczywiście w każdej chwili możemy przywrócić jego widoczność, w tej samej sekcji klikając „pokaż numer”.

Istnieje również możliwość jednorazowego ukrycia numeru telefonu. Aby zastrzec numer jednorazowo, należy na klawiaturze numerycznej wpisać specjalny kod, a tuż po nim numer osoby, do której zamierzamy anonimowo zatelefonować. Jest to łatwa i szybka metoda, pozwalająca ukrywać numer jedynie w razie potrzeby. Jedyną wadą jest fakt, że za każdym razem trzeba korzystać ze wspomnianego kodu, co jest dość czasochłonne przy wykonywaniu wielu połączeń. Jednorazowe ukrycie numeru to sposób idealny dla tych, którzy chcą pozostać anonimowi od czasu do czasu. Osoby, które z funkcji ukrywania numeru planują korzystać częściej, muszą albo wykazać się cierpliwością, albo skorzystać z opcji zastrzeżenia numeru na stałe.

Istnieją również specjalne kody, które przypisują opcję ukrywania numeru dla konkretnego odbiorcy. Wystarczy edytować kontakt, wpisując kod przed numerem telefonu, a następnie zapisać go w książce telefonicznej. Od tego momentu wykonując połączenie do właściciela tego numeru pozostaniemy anonimowi.

Specjalne kody, o których wyżej mowa, są inne dla każdej sieci komórkowej. Można je w łatwy sposób pozyskać od operatora, bądź znaleźć na różnych forach internetowych. Często sami użytkownicy w dyskusjach dotyczących różnych modeli telefonów udostępniają sobie kody odpowiednie dla danej sieci komórkowej.

Sposobów na zastrzeżenie swojego numeru telefonu jest dosyć sporo. Każdy powinien znaleźć pośród nich najlepsze dla siebie rozwiązanie. Odnalezienie opcji ukrycia numeru na stałe w ustawieniach telefonu może początkowo sprawić nieco trudności, zwłaszcza osobom, które nie są obeznane z posiadanym urządzeniem. Bowiem każdy telefon jest inny, zaś system operacyjny Android występuje w wielu wersjach. To powoduje, że użytkownik czasem będzie błądził po różnych funkcjach i sekcjach ustawień. Jednak mimo wszystko schemat ukrywania numeru we wszystkich modelach wygląda dość podobnie. Gdy już uda się odnaleźć właściwą sekcję w menu urządzenia, każdy kolejny raz będzie łatwizną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here