olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka pozyskiwany jest czy z nasion wiesiołka. Do pozyskania oleju używa się roślin pochodzących ze specjalnych upraw. Jego pełna nazwa to olej z wiesiołka dwuletniego. Pozyskiwany jest z nasion i stosowany w lecznictwie do wyrobu kosmetyków. Może być też również stosowany w formie doustnych kapsułek jako suplement diety. Spośród innych olei najbardziej wyróżnia się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym omega-6 kwasu gamma – linolenoweto GLA oraz linolowego LA. Olej z wiesiołka jest bogatym źródłem witaminy E, fitosteroli oraz składników mineralnych. Czym właściwie jest olejek z wiesiołka? Jakie są jego właściwości prozdrowotne? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/olej-z-wiesiolka-wartosci-odzywcze-i-zdrowotne-zastosowanie-w-kuchni-i-kosmetyce/ 

Olej z wiesiołka – czym właściwie jest? 

Olejek wiesiołkowy pozyskiwany jest z nasion rośliny zakwitające jak bardzo charakterystycznymi, żółtymi kwiatkami. Ta roślina to wiesiołek, z jej nasion można wytłaczać ceny olej, który dostępny jest w postaci kapsułek jako suplement diety oraz jako butelkowany olejek. Olej z wiesiołka ma złoty kolor i jest posiada lekko orzechowy posmak. Olej tłoczony na zimno zachowuje pełnię swoich wartości odżywczych. W jego skład wchodzą głównie nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6, a najliczniej reprezentowane w nich są kwasy gamma-linolenowe GLA. 

Jakie są właściwości prozdrowotne olejku z wiesiołka? 

Olejek z wiesiołka wywołuje korzystny wpływ na organizm, a Wynika to przede wszystkim w jego właściwości kwasów tłuszczowych. Działa przeciwzapalnie i pozwala na zastosowanie w celu łagodzenie stanów zapalnych. Idealne efekty przynosi zażywanie oleju przez osoby cierpiące na zapalenie stawów oraz bóle reumatyczne. Olej wiesiołkowy wpływa korzystnie również na stan skóry, wspomaga leczenie stanów zapalnych, trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, alergii skórnych oraz wspomaga gojenie się ran. Ponadto wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego oraz układu sercowo-naczyniowego. Może też zminimalizować ryzyko stanów zatorowo-zakrzepowe w, rozwoju blaszki miażdżycowej, nadciśnienia oraz zawału serca. Co więcej ograniczają utlenianie cholesterolu, a także wpływa korzystnie na lipidogram. Jak widzimy olejek z wiesiołka posiada szereg właściwości prozdrowotnych, które będą korzystne nie tylko w kosmetyce, ale również w leczeniu różnych schorzeń. Warto jest wyposażyć się olej z wiesiołka do swojej domowej apteczki. 

Zobacz też: http://www.mediaelite.pl/kurkuma-przyprawa-o-wielu-wlasciwosciach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here