Przepis na tortillę

Potrawy, które przygotowujemy w domu nie muszą być czasochłonne. Do czasu do czasu warto przygotować lekką propozycję, która nie wymaga wielu składników, a także zrobimy ją w prosty i przyjemny sposób. Przepisy i inspiracje możemy znaleźć w gazetach, w internecie, w aplikacjach na telefon, czy też w programach kulinarnych. Dzięki temu urozmaicimy potrawy i spróbujemy czegoś zupełnie nowego. Warto próbować różnorodnych smaków i łączyć produkty tak, aby tworzyć ciekawe propozycje dla całej rodziny. Świetnym pomysłem może być także wspólne przygotowywanie posiłków, które każdy bez problemu przyrządzi. W ten sposób spędzimy cudowne chwile z bliskimi osobami, a przy tym każdy stworzy propozycję, która będziemy mu najbardziej smakowała.
Wybierając się na zakupy do sklepu rozejrzymy się za propozycjami, które później wykorzystamy w kuchni. Odpowiedni dobór świeżych i ciekawych składników będzie kluczowym elementem w naszych potrawach. Pamiętajmy, aby wzbogacać dietę o zdrowe składniki i unikać zbyt dużej ilości niezdrowych tłuszczów.
Ciekawą propozycją, którą możemy przygotować zarówno na lunch do pracy, na kolację jak i na obiad jest tortilla. Takie danie składa się tylko z kilku prostych składników, a dodatkowe artykuły możemy wybierać według własnego gustu. Jak zrobić tortille? Przede wszystkim będziemy potrzebować gotowego ciasta, w które owiniemy resztę produktów. Możemy także sami przygotować domową tortillę z użyciem mąki, soli, tłuszczu i wody. Wystarczy połączyć składniki w odpowiednich proporcjach, a następnie wyrobić ciasto. Po osiągnięciu gładkiej konsystencji warto odłożyć masę, aby odpoczęła. Po około pół godzinie można podzielić ciasto i utworzyć z niej placki, które rozwałkujemy do pożądanej grubości. Później wystarczy już tylko przypiec placki z obu stron tak, aby były pyszne zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W taki prosty sposób uzyskamy domowe tortille. Możemy oczywiście posłużyć się także gotowym produktem ze sklepu. Dalsze przygotowania polegają na przysmażeniu na oleju kawałków piersi z kurczaka, które przyrządzimy z dowolnymi przyprawami. Następnie kroimy ulubione warzywa i dodatki w mniejsze części tak, aby później zmieściły się do naszego zawijasa. Możemy wykorzystać sałatę, paprykę, pomidor, ogórek, kukurydzę, ser feta, fasolkę i wiele innych produktów, które tylko chcemy umieścić w naszej potrawie. Dodatkowo warto przygotować także domowy sos czosnkowy, ketchup, majonez, czy też inny dodatek, który będzie świetnym uzupełnieniem naszego dania. Aby odpowiednio uformować naszą tortillę musimy rozłożyć równomiernie na środku wszystkie składniki, a później zawinąć jej boki i dół do wewnątrz. Takim sposobem uzyskamy gotową już potrawę, która dodatkowo możemy owinąć na przykład w folię aluminiową. Dzięki temu całość będzie się trzymała, a my będziemy delektować się ulubionymi smakami. Taka potrawa świetnie nada się na spotkania rodzinne czy też popołudnia ze znajomymi. Każdy może wybrać swoje ulubione produkty i stworzyć najlepszą wersję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here