Messenger

Messenger to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która została wypuszczona przez firmę Facebook i od 2016 roku jest najpopularniejszym i najbardziej powszechnym komunikatorem obsługiwanym przez smartfony. Pisanie przez Messengera możliwe jest oczywiście tylko przy łączu internetowym, ale jest ono w dzisiejszych ofertach operatorów na tyle powszechne, że komunikator praktycznie całkowicie wyparł zwyczajne wiadomości SMS. Komunikator używany jest głównie przez młodzież, która potrafi czatować w ten sposób ze znajomymi przez wiele godzin dziennie. Przekonują się do niego jednak osoby dorosłe, które doceniają postęp technologiczny i z zapałem chłoną nowinki ostatnich dwóch lat. Dodatkowym dla nich argumentem jest to, że komunikatora można od stosunkowo niedawna używać bez konieczności zakładania konta na Facebooku. Messenger praktycznie zdominował rynek komunikatorów w Polsce; jest zdecydowanie pierwszą instalowaną aplikacją na telefonie. W obliczu zaniku popularności Snapchata, Messenger trzyma się bardzo dobrze. Na zachodzie pewną estymą cieszy się WhatsUp, ale aplikacja ta nigdy nie przyjęła się na dobre w naszej Ojczyźnie. Warto również dodać, że sporą zaletą Messengera jest mikroskopijne zużywanie danych zwłaszcza w porównaniu z innymi tego typu aplikacjami.

Messenger daje rozmaite możliwości konwersowania, a stosunkowo częste aktualizacje powodują, że jego użytkownicy nie mogą narzekać na nudę. Bardzo popularna stała się opcja tworzenia grup, które umożliwiają grupowe czatowanie. Jest to bardzo dobre miejsce do umawiania się na spotkania całą ekipą czy okazja do posiadania kontaktu od razu z większą ilością osób. W grupach od niedawna można ustalić administratorów, którzy czuwają nad tym, kto jest do nich dodawany lub usuwany. Wcześniej tego typu sędzią mógł być każdy członek.

Warto również dodać, że na Messengerze istnieje bardzo wiele emotek do wyboru, które powodują, że rozmowa staje się ciekawsza i bardziej intuicyjna. Dają także możliwość przekazania graficznie swoich obecnych uczuć i są swoistym nierozłącznym dodatkiem do dzisiejszych wiadomości. Oprócz tego na Messengerze istnieje opcja wysyłania najróżniejszego rodzaju gifów, a także przede wszystkim zdjęć. Można je zrobić od razu systemowym aparatem i posłać prosto na grupę bez konieczności zapełniania sobie miejsca na telefonie. Zdjęcia na Messengerze są coraz lepszej jakości – już nie tracą jej automatycznie po przesyłanie na facebookowy serwer. Messenger daje również możliwości personalizacji konserwacji – ustawienia pseudonimów swojego rozmówcy i zmiana koloru wiadomości. Można również ustawić opcję dymków wiadomości, przez które po otrzymaniu wiadomości wyświetli nam się w roku telefonu zdjęcie profilowe osoby, która chce się z nami skontaktować.

Wiele osób zastanawia się jak wylogować się z Messengera. Co ciekawe, nie da się tego zrobić całkowicie, ale można przełączyć konto w ustawieniach (kliknięcie w swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu). Całkowite wylogowanie możliwe jest tylko po odinstalowaniu aplikacji, ale opcja przełączania powoduje, że jak najbardziej na urządzeniu może z Messengera korzystać więcej niż jedna osoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here